| Melindak22 a întrebat:

Buna! Am o nelamurire foarte mare. Sunt eleva in clasa a 10-a si trebuie sa facem practica la unitati economice. La alte clase a rezolvat diriginta pentru toti dar a noastra ne lasă sa ne alegem singuri unitatea la care dorim sa facem practica. Acum problema este ca eu nu stiu cu cine ar trebui sa vorbesc de la firmă. Am o colega care face practica la Carrefour, deci m-am gandit ca as putea sa intreb daca am primesc si pe mine. M-am mai gandit la Lidl, am intrebat de la mama unei prietene care lucreaza acolo daca primesc elevi pentru practică si a zis ca doar daca are scoala contract. Acum intrebarea e daca contractul trebuie sa fie deja facut sau daca acum urmeaza sa o facem? Ca diriginta ne-a cerut niste informatii, de exemlu reprezentantul societatii si numarul de telefon.

1 răspuns:
| 120bulevard a răspuns:

Du-te cu colega ta sa nu fii singura, e mai frumos asa. Ia legatura cu diriginta pentru mai multe detalii.