| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o problema cu parul.
Parul meu are 2 nunante:blond inchis, blond deschis cu breton.
Cand eram mica aveam parul blond deschis. Mama ma tundea foarte des baieteste.Mereu iarna ma tundea iar vara imi ajungea parul pana la umeri sau poate mai lung.Asa mi-a facut pana in clasa a 5. Ultima data m-am tuns scurt in clasa a 5.De atunci am parul cu 2 palme mai jos de umeri, si ondulat.Eu de atunci imi tundeam varfurile cam de 2 ori pe an.Acum simt ca nu imi mai creste parul.In spate nu imi creste deloc si bretonul am hotarat sa il las pe o parte.Bretonul imi creste dar in spate nu imi creste de loc. M-am dat cu ulei de ricin, ulei de masline, ou si tot nimic + ca a inceput sa imi cada si parul.
sad Ce ma fac?

1 răspuns:
| Andreea_8163 a răspuns:

Dupa ce parul creste o anumita lungime el incepe sa creasca mai greu, ti'o spun pentru ca si eu patesc la fel, si parul meu creste la fel de greu.
Eu te sfatuiesc sa faci un tratament cu:
Amesteci 3 linguri de ulei de ricin, zeama de la o lamaie, doua linguri de miere si un gabenus de ou (ai grija sa aiba consistenta maionezei). Maseaza bine scalpul (dupa ce ai spalat parul si acesta e inca umed) cu amestecul si stai cu capul invelit intr-un prosop vreo 2-3 ore, dupa care te clatesti cu 1, 5 l de apa in care ai pus zeama de la o lamaie. Aplica masca odata la doua saptamani.

Succes!
Incearca asa... daca nu merge ar trebui sa mergi la un stilist ca sa intrebi.
Sper sa mearga cu tratamentul ala.
Incearca sa il aplici saptamanal.