| nico1996 a întrebat:

Am o problema. Cum fac la powerpoint 2007 ca sa mearga slideurile automat dar atunci cand se ajunge la ultimul slide sa mearga la primul, insa nu cu hiperlink?

1 răspuns:
| LaviniuChis a răspuns:

Salut!
Poti sa faci ceea ce doresti tu in doi pasi simpli:
1. In tabul "Animations", partea dreapta susa meniului, in sectiunea "Advance slide" va trebui sa bifezi casuta "Automatically after" si sa stabilesti pentru fiecare slide in parte timpul de afisare;
2. Te duci in tabul "Slide show" si selectezi butonul "Set up slide show". In sectiunea "Show options" bifeaza "Loop continuously until Esc". Sa te asiguri ca in partea dreapta este bifata optiunea "Using timings, if present".
Daca ai nevoie de materiale ca surse de inspiratie pentru prezentarile tale le gasesti aici: http://learningandconsulting.ro/......entarilor/
Daca te intereseaza regulile de baza si tehnicile de creare a unor prezentari eficiente poti gasi informatii aici: http://www.youtube.com/user/chislaviniu/videos.
Succes!