| AlexandraPrincess a întrebat:

Am o problema. Eu vreau sa devin avocat,dar am aflat ca si colega mea vrea sa fie si ea avocat sad
Sa renunt la visul meu? sad eu as vrea sa fiu...dar ma enerveaza pentru a si ea vrea
Ce parere aveti, sa renunt? Dau funda si vot. ^_^

Răspuns Câştigător
| AllyutSsa a răspuns:

Buna!
Nu mi se pare normal ca tu sa renunti la visul tau doar pentru cineva are aceleasi intentii ca si tine.
Gandeste-te ca nu esti singura persoana din lumea asta care doreste sa devina avocat...mai sunt foarte multi ca si tine laughing
Nu renunta! Fa ceea ce iti place happy

6 răspunsuri:
| anonima01 a răspuns:

De ce ar trebui sa renunti la visul tau pentru ca mai vrea cineva? Si ce daca e colega ta? Cel mai tare trebuie sa te intereseze de tine si de viitorul tau, e visul tau si trebuie sa renunti pentru el, nu sa renunti asa usor. Pana la urma poate fata respectiva nu va mai dori sa fie avocat si chiar daca ar fi asa ce? E viaa ta si trebuie sa faci ce iti doresti nu sa lasi pentru alti. Ti-ai pus intrebarea daca si ea are face acelasi lucru sau daca ii pasa la fel de mult ca si tine ca vrea sa se mai faca si altcineva avocat?

| MDenisee a răspuns:

Heiii, cum adica sa renunti la visul tau? Pffff nu e bine draga mea, pai daca vrei sa fi avocata trebuie sa ai un spirit competitiv in tine, pai ce crezi daca tu te lasi acum doar pentru ca vrea si colega ta acelasi lucru, asta te mai face pe tine in viitor un avocat bun? pai nu, tu trebuie sa fi competititva, trebuie sa lupti pentru visul tau, sa iti doresti asta cat mai mult, in plus e bine ca aveti aman2 acelasi vis, va puteti ajuta reciproc la a invata lucuri noi, nu trebuie sa te lasi, trebuie sa fi mai dura, nu sa dai dovada de lasitate, bafta :*

| AlexandraPrincess explică (pentru MDenisee):

Multumesc...am dat funda asa ca iti dau Vot. :**

| MDenisee a răspuns (pentru AlexandraPrincess):

Stai linistita, pe mine nu ma ajuta nici funda dar nici votul, ma ajuta sa stiu ca asculti sfaturile pe care ti le dau cei din jurul tau si ca ai sa le si pui in aplicare, :*

| AlexandraPrincess explică (pentru MDenisee):

:* :3 Esti draguta.winking