| Mary592 a întrebat:

am o problema la calculator. Din greseala mi-am facut un cont de administrator desi mai aveam unul. Am dat restart la calculator si mi-a aparut sa intru pe contul ce l-am facut, nu mi-a aparut cel vechi. Am cautat in Control Panel dar vechiul cont nu l-am mai gasit, in schimb daca incerc sa redenumesc noul cont ce l-am facut cu: Administrator (asa se numea si cel vechi) imi zice ca deja exista un cont cu acest nume. Dar eu nu-l gasesc. Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| PCDemon a răspuns:

Simplu, seteaza securitatea programelor la ''Low''!
Atunci va putea oricine sa acceseze orice, calculatorul nu te mai percepe ca pe un Administrator!

1 răspuns:
| Mary592 explică:

Am formatat calculatorul. Nu stiu cum am reusit sa parolez windowsul. Cel putin asa mi s-a spus. Pentru inceput m-am speriat, am crezut ca am pus parola pe Bios.
In fine, totul s-a rezolvat si acum calculatorul e mai fericit si eu mai linistita.
Mersi pentru sfat.
O seara faina!