| irina4219 a întrebat:

Buna! Am o rugăminte la voi și am nevoie și de seriozitate, nu de răspunsuri care au legătură cu lucrurile considerate "moderne" ( cum ar fi fumatul sau mersul prin cluburi, etc ). In aproape un an fac 18 ani, și totuși încă mi se spune că arăt de 12-13, maxim 14 ani și vreau niste sfaturi despre cum as putea sa par mai matura fizic. Știu că mulți dintre voi veți răspunde că peste un timp voi fi mândră că par mai mică decât sunt și sunt conștientă de acest lucru, nu vreau nicio schimbare care poate avea urmări permanente, vreau doar ceva de moment ca sa pot arăta, măcar aproximativ, de vârsta pe care o am. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Din ce ai scris tu mai sus tu vrei sa arati mai matur doar ca sa nu te ceilalalti la misto.
Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine, cand aveam 20 aratam ca de 16 si acum am 23 de ani arat ca de 19 sau 20 de ani.
Trebuie sa te accepti asa cum esti nu ai cum sa te fizic.Si nu te mai interesa de ce zic altii despre tine.
Trebuie sa priveste partea buna a paharului.Tu poate arati putin mai imatur dar e mai bine asa ca imbatranesti mai greu si o sa arati mai bine decat majoritatea colegilor tai de gemeratie.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Incearca cu ochelari

| CostinAlamariu a răspuns:

Machiaj dacă ții neapărat deși nu înțeleg de ce ai vrea sa pari mai matură