| Thecurious a întrebat:

Buna, am observat ca activitatea fizica este benefica in asimilarea informatiilor.
Spre exemplu, colegii obezi aveau rezultate proaste la invatatura, in timp ce colegii care practicau un sport aveau rezultate remarcabile.
Exista numeroase cauze care influenteaza activitatea scolara, insa, eu cred cu tarie ca, una dintre ele este sportul/activitatea fizica.
Dumneavoastra ce credeti?
Post Scriptum :
Imi pare rau ca nu am practicat niciun sport.

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu cred ca nu faptul ca esti slab sau gras influenteaza ci miscarea.Prin miscare, prin efort fizic consumi mai mult oxigen, creierul se oxigeneaza mai bine si din acest motiv unui creier mai bine oxigenat ii e cu mult mai usor sa asimileze noile cunostinte.