| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Am observat că atunci când trec prin o zi mai nasoală sau " furtunoasă", dulciurile și amicii patrupezi sunt cel mai bun remediu happy
Recent, am descoperit Raffaello, acele biluțe crocante învelite în nucă de cocos cu o alună în interior...pur și simplu, divine...

Ce astfel de dulciuri sau minunații vă fac ziua mai "luminoasă", mai senină?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Nu e aluna cea din interior, este migdala. Toate dulciurile imi fac ziua mai frumoasa, iar la patrupezi, o pisica ar fi perfecta happy

11 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Abia acum ai aflat de Raffaello? Eu stiam de ele de cand eram mic.
Mai sunt unele, care au crema de cacao in interior si sunt invelite in cocos, dar maro, tot Raffaello sunt, doar ca sunt maro, nu albe. Sunt la fel de bune ca si celelalte, recomand.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Bună.

Am aflat mai demult de Raffaello (și le-am degustat prima dată acum vreo 10-15 ani happy ), însă îi cadoriseam mai mult pe alții decât pe mine cu ele...(eu preferând să mă delectez cu dulciuri mai simpliste...) de azi, am decis să mă "cadorisesc" pe mine, și doar cu ceea ce e mai bun!
Pentru că, merităm! happy (e dintr-o. reclamă, ceva )

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Să mă cadorisesc zilnic DOAR cu ceva de calitate!

Tu cu ce te delectezi, mai special?

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Mi-am adus aminte de ceva asemănător...
https://www.tpu.ro/......cel-putin/

Nu le cunoști cumva numele?

Le achizitionam adesea acum 2-3 ani, la vremea respectivă costau aproximativ 20 de lei ( /kg la cutie )

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma delectez cu ceva anume. Cand simt ca am pofta de ceva, ma duc la magazin si imi iau, sau rabd, daca mi-e lene sa ma duc pana la magazin, si cam asa e de obicei. Prefer sa rabd decat sa ma duc pana la magazin si inapoi ca sa imi iau ce vreau, si sa mai dau ochii si cu alti oameni.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu stiu la ce te referi sau cum se numesc, scuze.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Le-am găsit și achiziționat happy, se numesc Lumar.

https://gaitano.ro/product/lumarki-cocos/

| CIaudiu a răspuns:

Cat te-au platit cei de la Raffaello sa le faci reclama pe site? laughing

| anonim_4396 explică (pentru CIaudiu):

O avere happy

Sau, poate o cutie de Raffaello laughing

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Napolitane învelite în ciocolată și muzica.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nutella, chipsuri (Lays si Chio, dar de obicei lays cu aroma de sare), ciocolata alba, salatine de la Croco, Fripsy (tot niste chipsuri, de 1 milion de ori mai bune decat lays si chio), pufuleti, capsuni, struguri, banane, mere. Astea imi aduc fericire temporara.