| Theola a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor.As vrea sa merg vara asta cu parintii in Bulgaria dar pe langa costul biletului la hotel de tip all inclusive noi vom lua si niste bani ca sa cheltuim pe un suc, o bere, cafea etccc.Cine a fost in anii trecuti sau anul asta in Bulgaria in vacanta sa imi spuna si mie care sunt preturile acolo pentru suveniruri, inghetate, sucuri snack-uri si spuneti-mi cati eura vi`ati luat.Si daca mai aveti sfaturi, le astept.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Teodora20 a răspuns:

Deci inghetatele la,, vrac "" sunt la gramaj si suta de grame e intre 1 si 2 leva ( o inghetata este destul de grea ) suveniruri...hmm gen ceasuri de masa sau sapunuri de trandafiri nu depasesc 4 leva ...snack.urile sunt intre 3 si 4 leva (destul de scumpe avand in vedere ca 2 leva = 1euro) tricourile personalizate intre 10 si 15 leva, dar se gasesc si tricouri cu 5 -6 leva. acum preturile depind si de asezarea hotelului. exemplu daca stai in centrul statiunii preturile sunt mai mari cu 2-3 leva. eu personal mi-am luat 60 de euro big grin aaa si berea e intre 1 leva si 2 leva si sucurile fanta, coca cola, sprite sunt 3 leva. mai sunt si sucurile gen american cola la noi dar nu sunt grozave si costa 2 levawinking succes si vacanta placuta happy