| andreeaioanageorgiana2472 a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare, de ce persoanele cu traume emoționale comune nu se pot înțelege bine?

6 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Nu e o regulă

| Smmo a răspuns:

Poate ca au suferit prea mult si sunt prea sensibile. Fiind doua persoane cu acelasi tip de deficit energetic, atata timp cat nici una nu a depasit trauma nu isi pot oferi una alteia ce au nevoie. Sunt ca un fel de tovarasi de suferinta, de cautari, dar nu au gasit sursa echilibrarii. Iar daca o gasesc, e posibil sa se desparta oricum pentru ca ii tinea impreuna chiar trauma.

| Continchiscontsters a răspuns:

O fi oare egorurile și orgoliile de nimic? Eu zic ca asa este10000%.

Trebuie sa existe acel ceva acel ceva care doar ei doi îl pot înțelege se pot înțelege unul pe celălalt doar ei doi se știu unul pe celălalt 100%la100% nimeni absolut nimeni nu te poate cunoaște 100%la100 în afară de acea persoană care îți deschizi inima cu Adevărat la ia doar ia îți înțelege starea de bine stare de ne bine când ești supărată sau ai ceva pe inima și ascunzi și nu spui semnalele felul de vorbit exprima gesturile chiar și gândurile și durerile din privire țile poate citi și poate să-și dea seama ca nu ești bine și îți lipsești ceva și ai pe inima ceva acea conexiune dintre cele doua suflete unica doar ei doi se pot înțelege 1000000%%%%% unul pe celălalt și într-o casa sa fi și pune acolo 1000de oamenii ei dei și dintr-o singura privire ori care ar fi distanța dintre ei doi și dintr-o singura privire unul celui laltă își poate transmite multe amândoi dacă totul este bine dacă are ceva sau stare ei cum este în acel moment din acea privire dată unul celui laltă poate spune multe între ei doi acel ceva este unica rău de tot și doar ei doi îl poate avea între ei doi nimeni nu-i va înțelege și îi va putea urmări cu nimic...

| Continchiscontsters a răspuns:

Este enorm enorm de importantă într-o relație sa vorbești deschis tot absolut tot frate tot ce ai pe inima tot ce ai pe suflet și după ce faceți pasul asta păi nimeni și nimic nu mai intra și iese din voi doi nu va mai poate face nimeni rău și de vor încerca nu ar putea cum căci acele sufletele sau unit cu Adevărat.

| Continchiscontsters a răspuns:

Într-o relație trebuie sa fi 10000000%%%% sigur ca va știți unul pe cealaltă ca va cunoașteți 1000000%%%% unul pe celălalt astea sunt enorm enorm de imprortant într-o relație trebuie sa fiți ști cum frate? Ca apa exactă ca apa trebuie sa fiți amândoui.

| Continchiscontsters a răspuns:

Dece crezi ca se ajunge la înșelată într-o relație? Exactă de asta nu-și acorda timp unui altuia au egouri figuri aere de... Orgoli de nimic ba da de nimic de asta se ajunge sa se înșele unul pe cealaltă de asta se ajunge sa se destrame căsnicie de 10 20 ani nu-și acordă timp lor la prima certă amândoi da unul in cealaltă uite asa ia făcut uite asa ai dres începe să-și judece trecutrile cu aia ai fost cu ăla ai fost și tot asa certă de tot...