| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Este un baiat la mine in clasa de care imi place de anul trecut iar el nu ma baga in seama si majoritatea timpului il petrece cu o colega, dar eu cred ca numai profita de ea. Deseori se intampla ca eu sa ma intorc in spate iar el sa se uite la mine in acel timp dar cand ma vede ca m-am intors el isi intoarce privirea... oare ma place? Va rog ajutati-ma si nu va bateti joc.

2 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

De unde stii ca-si bate joc de acea colega? Tind sa cred ca este o parere eronata venita de pe urma invidiei ce o porti colegei tale. Vezi ca un om invidios este ieftin.
Nu ai de unde sa stii, daca te place sau nu, doar din priviri. Omul are ochi pentru a privi, iar dintr-o privire nu poti deprinde mare lucru. Incearca sa stai de vorba cu el, alta solutie nu ai deocamdata.

| AnnaMariaAntonia a răspuns:

Incearca sa te apropii de e, sa-l intrebi daca are nevoie de ajutor la teme, daca si-a facut tema il intrebi cum asta ii v-a da o satisfactie deoarece baietilor le place sa fie superiori fetelor.Incearca sa vorbesti cu aceea colega, sa deveniti prietene astfel te vei apropia de el! Incearca sa afli ce ii place sa faca in timpul liber ce pasiuni are. Daca lui ii place de exemplu basketull incearca sa te joci si tu! Baietilor le place asta! Sper ca ti-am fost de ajutor!