| Sweetygirl12 a întrebat:

Stiu ca pare stupida, dar la ce va referiti cand spuneti ca dati funta?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

''Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.''
Sursa:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este stupida.Nu stiai.Cu funda multumesti virtual utilizatorului care ti-a dat raspunsul care ti se pare folositor.La o intrebare postata de tine.Stupid mi se pare atunci cand cei care dau raspunsuri, indiferent de ceea ce raspund, la sfarsit cersesc funda.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu funta, fantarolling on the floor

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Funta nu se da, ci doar funda

| Istrate_Seby_1996 a răspuns:

A da funda inseamna ca apreciezi raspunsul cel mai bun.