| baiatuucupizzza a întrebat:

Buna am si eu o intrebare unde pot intelege cel mai bine romanul "Baltagul" de Mihail Sadoveanu din film e ot ce cuprinde sa stiu rezumatul sau cartea sadcryingsadsadsadcrying?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| BlueHusky a răspuns:

Nu iti strica cartea si nici asa de "rea" nu e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai inteles importanta reciclarii hartiei, care e simpla, cum o sa intelegi Baltagul!? Sa stii ca nu toti romanii gandesc ca si tine privind schimbarea. Romania nu e o tara sa ne batem joc prin vorbe: schimba-ti atitudinea si vei fi un om nou - un roman!