| alle_9243 a întrebat:

am si eu o mica problema.imi place de un baiat de ceva timp, am fost impreuna dar foarte putin(o saptamana), si de fiecare data cand el vine aici la bunici imi sar pandaliile, si sunt tot timpul cu ochii dupa el.nu stiu ce am. El de multe ori mi-a dat de inteles ca vrea un singur lucru de la mine.stiti si voi ce anume.Am facut o multime de lucruri ca sa ma bag in seama cu el, am incercat d emulte ori sa-l si evit doar ca sa uit de el, si se enerva can nu-l bagam in seama, sau cand ma vedea in preajma altora avea anumite reactii, devenea nervos, si nu inteleg de ce? din moment ce el nu vrea nimic serios cu mine.cateodata chiar am impresia ca si el ma place, dar nu stiu ce sa mai cred.acum m-am impacat cu un fost prieten si cand ma saruta eu ma gandesc doar la El.de ce nu putea fi "X" in locul acestuia? mi-e teama acum daca o sa ma vada cu prietenul meu actual, cine stie ce reactie o sa aiba, poate o sa ma ignore total.nu as suporta, cateodata ma multumesc doar sa-l vad, sa-mi vorbeasca.bine ca de fiecare data cand purtam o discutie lui ii place sa ma enerveze, si sa ne contrazicem.as avea mare nevoie de un sfat. Ce fac? continui relatia cu fostul chiar daca ma gandesc la X? multumesc.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Din moment ce, vrea doar acel lucru de la tine, si nimic mai mult, nu are rost sa te mai gandesti la el. Dar, daca chiar nu poti sa ti-l scoti din cap, iti zic ca n-ar fi cinstit sa-i faci asta actualului tau iubit. Adica, in timp ce tu esti cu el, sa te gandesti la altul. Ar trebui sa-i spui baiatului pe care-l placi ceva de genul asta:
"uite. eu inca te plac dar nu voi face nimic in privinta asta stii de ce? pentru ca atunci cand am fost cu tine, tu doar un singur lucru vroaiai de la mine. stii tu la ce ma refer pentru mine o relatie inseamna mult mai mult decat sex, deci daca vrei sa mai fim impreuna, trebuie sa te intelegi ca eu vreau mai mult de la relatia noastra. Si daca nu vroiai, atunci de ce te bagi asa mult in viata mea?"
S-ar putea sa-l puna putin la punct. Acum, depinde si de caracterul lui.
Succes! Paste fericit!happy

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca iti place de altul si nu iti iubesti gagicul nu e bine deloc faci o greseala, mai ales pe interes e o prostie din partea lui sa faca sex si atat spune-i sa isi cumpere o papusa gonflabila refutabila si asa scapi de el.

| Nimeni_9118 a răspuns:

Bună! Dacă el vrea un singur lucru de la tine însemană că:
1. Nu o să-i pese dacă îl părăsești!
2. Nu merită să te mai gîndești la el!
Concluzia este că trebuie să-l uiți! Și ai grijă ce faci și cu fostul! Paște fercit!

| alle_9243 explică:

Multumesc frumos pentru sfaturi. zilele astea m-a vazut cu iubitul meu si se poarta ciudat, se parca l-ar deranja.de ce? asta nu inteleg. daca nu ma vrea langa el de ce se comporta asa? si cand vorbesc eu ma contrazice tot timpul, ca sa ma enerveze.de ce?