| Sოﺁℓ3 a întrebat:

Am trimis un colet prin posta romana (din Bucuresti in Brasov) și am semnat pentru a i se aduce persoanei respective la ușă de către curier. Cum va proceda curierul? Va suna înainte sa ajungă? Iar dacă persoana căreia am trimis coletul nu este acasa când i se livrează, ce se va intampla cu coletul? Va rog sa mi răspundeți, dau funda!

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Posta romana la ora actuala aplica o procedura de marketing semi-agresiva prin care isi antreneaza angajatii sa duca coletul la destinatie cu orice pret, asadar nu te ingrijora, persoana respectiva va primi coletul 100 % la usa, prin usa, pe geam, la munca, la orice ora din zi sau noapte. Tipul de la posta m`a urmarit 27 km prin oras si chiar daca a fost arestat tot mi-a dat coletul.

| Steregoi a răspuns:

Va suna. Daca nu e acasa il va putea lua a doua zi de la sediul curierului din oras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există așa ceva. Îl trimiți prin poștă, îl primește la oficiul poștal.

| MadwBog a răspuns:

Daca l-ai pus prin posta o va anunta postasul sa se duca sa ridice coletul. sau il va duce el acasa