| Localocaa a întrebat:

Buna,am un laptop Asus X55MAV si nu stiu cum se deschide trapa in care se baga cd ul, nu are nici un buton de deschidere si cand intru la computer imi apare local disck c si local disck d dar nu imi apare dvd rw, imi apare trapa in lateral dar nu stiu cum se dechide, putin ajutor?

3 răspunsuri:
| cosmin27190 a răspuns:

Uite aici rezolvarea, este valabil si pentru modelul tau - http://www.tomsguide.com/answers/id-2482382/asus-x552l-open-drive.html

| Localocaa explică (pentru cosmin27190):

Nu inteleg nimic

| immaBeast a răspuns (pentru Localocaa):

Am inteles eu, este exact ce ti-am raspuns la intrebarea anterioara, nu ai asa ceva in laptop.
Da, iti apare trapa in lateral pentru ca poti sa-i pui tu un cd rw sau un dvd rw, dar in momentul asta nu ai asa ceva in laptop, intelegi?
Trebuie sa cumperi tu separat un dvd rw si sa-l pui in laptop.
Si daca chiar vrei sa cumperi separat un dvd rw, ai grija sa fie pentru laptop, sa nu cumperi pentru calculator ca nu se potriveste. happy