| i0nutz555 a întrebat:

am un router wireless netgear wgr614 v7, pana acum cateva zile mergea wirelessu adica se aprindea beculetul ala, apoi am apasat pe butonul sa revina la setarile din fabrica de plictisit ce eram, si acum nu mai se aprinde beculetul si nu merge wirelessu, ce are?

1 răspuns:
| REDSQ a răspuns:

Scoate din priza. Tine-l 15 minute. Baga in priza. Apasa pe butonul reset. Lasa-l asa vreo 15 minute. Apoi baga CD de instalare (daca-l ai) si urmeaza instructiunile de configurare. Daca nu ai CD poti intra pe adresa manuala adica deschizi browseru de internet (Mozilla, Internet Explorer ce ai tu) si scrii la bara de adrese: http://192.168.0.1 iti cere ID si parola. Baga ID: admin iar la parola lasi camp gol apesi ok. Intri in setari si vezi la optiuni la setari pe acolo trebuie sa dai de un 'Clone Mac Address" bifeaza-l, salveaza toate setarile, iesi din Browser apoi deconecteaza netul. Reconectezi si vezi daca merge.