| LSMM a întrebat:

Anul acesta intru in clasa a 8-a si ma gandesc de ceva timp ce profil sa aleg la liceu. Dintotdeauna mi-au placut literatura, limbile strainile si nici cu istoria si geografia nu stau rau. Am fost convinsa ca voi urma filologia, pana cand liceul in care as vrea sa invat a scos-o, ramanand doar stiintele sociale la profilul uman.Asadar, nu-mi ramane decat sa dau la stiinte sociale, ceea ce n-ar reprezenta o deplina multumire pentru mine. Pe langa asta, mama vrea sa-mi indrept atentia spre mate-info, caci sunt mai multe posibilitati dupa aceea. Totusi, ce ma sfatuiti sa fac? Sa-mi indeplinesc visul (pe jumatate), alegand stiintele de la uman, ori sa aleg profilul real? E bine sa-ti asculti parintii sau sa te bazezi pe intuitie? Daca ajuta cu ceva, mentionez ca nu m-am decis inca asupra meseriei. Ma impac cu orice, pentru ca nu sunt o persoana care sa deteste matematica, doar ca n-am dezvoltat vreodata o pasiune pentru exact. Multumesc.

1 răspuns:
| danutzaaa1234 a răspuns:

Eu sunt pe mate - info. este difficil. dar chiar e ceva pentru viitor. dar ar trebui sa faci ce iti place happy