| CRRir a întrebat:

Anul acesta sunt in clasa a 12a și vreau să merg la Facultatea de informatica din Iasi. Aș vrea să incep să mă pregătesc serios pentru admiterea la matematica pentru ca am auzit ca e mai usor examenul, doar că nu găsesc nicaieri culegeri, materiale sau chiar subiecte din anii trecuti. Nu știu ce exerciții să lucrez. Aveti vreo idee ce aș putea face?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Ia legătura cu cei de la facultă. De obicei organizează ei pregătire pentru admitere