| MaAarYa a întrebat:

Buna as avea o intrebare, daca cineva is da copilu in plasament la nastere din cauza unor probleme sau situati delicate, si dupa mai mult timp ar vrea sa is caute copilu ce trebuie sa faca daca la scos deja din drepturi thinking si poate deja a fost adoptat

2 răspunsuri:
| Shtefhy a răspuns:

Nu poti sa-l retragi din plasament, dar nici sa-l adopti. Daca l-a adoptat cineva, ai putea sa-l ceri (poate) sau la 18 ani sa devi parintele lui. PS: acea familie cred ca poate sa ti-l dea prin acte.
Nu-s judecator sau chestii. Ar putea sa fie sfaturi. Nu prea stiu multe despre acest subiect

| MaAarYa explică (pentru Shtefhy):

Da macar sa il vada sa dea de el