| EvaTramell a întrebat:

As dori niste sfaturi.Prietena mea cea buna nu prea vrea sa mai vorbeasca cu mine. Adica vorbeste dar refuza sa mai vina pe la mine si este tot cu o alta prietena si eu am ramas singura. Ea este singura mea prietena buna cu care ma inteleg bine.Deaapare ca se ea prefera pe cealalta prietena decat pe mine. Ce ar trebui sa fac ca sa nu o pierd. tin mult la ea ca prietena!

sfaturi :*:*

Răspuns Câştigător
| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna. Cel mai bine ar fi sa-i zici ca vrei sa stai de vorba cu ea mai serios.Si cred ca o sa te asculte, adica asa ar trebui. Du-te tu la ea acasa, si vorbeste cu ea, trebuie sa te asculte!winking. Pa-pa.happy

3 răspunsuri:
| Carlaaa a răspuns:

In primul rand imi cer mii de scuze dar trebuie sa incep prin a spune URAT DIN PARTEA EI.
In primul rand presupun ca din moment ce tii atat la ea, prietenia asta nu ti-ai facut-o singura, ci ati construit-o impreuna.
Probabil ca ea are mai multe lucruri in comun cu acea fata, si a vazut in ea o prietena mai buna decat tine.
Poate e doar un moft, poate e ceva definitiv.
Ia-o frumusel de o aripioara si vorbeste deschis cu ea, roaga-i si ofera-i sinceritate, si discutati de la egal la egal pe tema asta.
Spune-i clar ca desi tii la ea enorm, nu ti se pare normal sa fii lasata deoparte...
Incearca asta, si dupa, daca poti, raspunde-mi cu ce ai facut, la una din intrebarile mele.
Bafta! P. S : Desi tii la ea, ai grija sa nu te lasi calcata in picioare! Pentru ca se poate folosi de afectiunea pe care i-o porti pentru a se baza in continuare pe tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fatzi alta prietena

| eliuta a răspuns:

Incearca sa faci cunostinta ca acea prietena.shy stati impreuna ca sa va cunoasteti, intra in vb ca ele(crede-ma asa mi s-a intamplat si mie ca cea mai buna prietena a mea...numai ca ea statea ca 2 baieti, dar am rugat-o sa-mi faca si mie cunostinta ca ei si uite.acum sunt impreuna ca unul dintre baieti :d). sau poti sa vb ca ea si sa o intrebi dc se poarta asa ca tine :d