| MONICAMONICA13981398 a întrebat:

Bună! Aș dori să spun ceva, care probabil o sa deranjeze multă lume. Nu este o întrebare, este un lucru pe care l-am remarcat atât în raspunsurile primite de mine, cât și în cele primite de alte persoane. Mi se pare că multe răspunsuri sunt foarte ironice, foarte acide, se aruncă cu pietre de multe ori în persoana care întreabă ceva, se jignește, se critică si se minimalizează problema celui în cauză. Mulți probabil fac asta si datorita curajului pe care îl prind fiind ascunși în spatele unui ecran, unde pot spune absolut orice doresc, fără a le cunoaște cineva identitatea.
Eu cred că oamenii apelează la acest grup pentru real ajutor, pentru informatii si de multe ori pentru sprijin moral sau păreri sincere venire din perspectiva cuiva care nu e din cercul lor de apropiați si poate gândi problema " la rece ". Vă propun să fim mai empatici, sa răspundem întrebărilor cu bunătate, cu mai multa blândețe, iar daca nu avem nimic bun de spus, cred ca tăcerea este cea mai bună soluție. Vă doresc numai bine tuturor!

17 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Unii pun si intrebari aiurite lor, intrebari de oameni limitati...
Altii au alte frustrari in viata si aici se mai descarca putin.
Se pot ignora persoanele in cauza, e ceea mai mare durere pentru ei.
Si cei care pun intrebari trebuie sa invete sa accepte si critici constructive, nu doar sa auda ce vor ei!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ne fie cu iertare. Ne ai întrebat despre farmece. Nu știi la ce empatie te așteptai.

| Fatamuntilor a răspuns:

Unele raspunsuri sunt pe masura intrebarilor.Si trebuie sa recunoastem ca unele intrebari sunt pur si simplu aiurea.
Adevaratul ajutor il primesti de la prieteni adevatati si reali!

| Fatamuntilor a răspuns:

Acum 3 ore | anonimuII a răspuns:

Uite în poza asta REZOLVAREA la întrebarea ta - îi BLOCHEZI pe ăia de care spui și gata.

Eu am blocat 760 până acum.

https://i.postimg.cc/nFFWjwCm/capture.jpg
MAMAAA... nici nu stiam ca sunt atatia utilizatori pe TPU
+ 780?
in curand nu va mai cui sa raspunda si va trimite cereri de,, iertaciune''rolling on the floor
foarte tare

| VoidEternal a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Știi cum e, când îți spun doi că ești beat, te duci sa te culci. Când îți spun 800... sigur sunt niste oameni răi și invidioși.

Monica, recunosc că și eu mă fac vinovat de asta. Dar unele întrebări sunt pur și simplu sub orice critica.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru VoidEternal):

Probabil anonimull asteapta replica mea...
cica din vina mea si altor cativa a fost suspendat.Cica el a fost jignit!
Sa nu uitam insa ca a scris destule mizerii la adresa userilor, s-a luat chiar si de administrator s-a luat si de site...Care apoi le edita sau le stergea.Noi cei ignorati de el suntem rai.
La inceput eram revoltata si raportam. Asta dupa cea fost avertizat
Apoi m-am amuzat
Acum incepesa imi fie mila de el.

| suntserios a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Raportez zilnic 4-5 raspunsuri tampite de la anonimull sa nu mai zic cate cu jigniri. Nu suntem noi de vina ce e el cum e

| Fatamuntilor a răspuns (pentru suntserios):

Stiu
Eram ironica
Am undeva salvat in telefon o postare in care zice ca ii scarba de acest site.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite în poza asta REZOLVAREA la întrebarea ta - îi BLOCHEZI pe ăia de care spui și gata.

Eu am blocat 760 până acum.

https://i.postimg.cc/nFFWjwCm/capture.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e romanu needucat, frustrat, el e jupân si destept in toate dar de fapt nu stie nimic.
Nu cumva sa stii tu ceva in plus fata de el ca ti l-ai facut dusman.
Aici e pistol cu apa, sa vezi ce e pe forumul softpedia bataie de joc.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt român și sunt educat, nu sunt frustrat și nu ma cred deștept în toate deci generalizarea ta este extrem de greșită. Nu mai spune aberații de astea despre "români". În orice țara din lumea asta există oameni și oameni

| anonim_4396 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Pai tu, dar multi nu sunt asa.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulți nu sunt așa și de asemenea mulți sunt așa. Cum am zis, în orice țară sunt tot felul de oameni, și buni și răi și proști și înțelepți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FATAMUNTILOR - ca user suspendat am doar 5 răspunsuri pe zi.

DECI - userii la care PUTEAM SĂ LE RĂSPUND - ÎI BLOCHEZ.

Pentru că am fost suspendat că am fost EU jignit și că îi BLOCHEZ acum pe cei la care puteam SĂ LE RĂSPUND le mulțumesc lui

- FATAMUNTILOR

- DARIO2007

- SUNTSERIOS

Și câțiva.

De aia BLOCHEZ ZILNIC 20 - 30 - sunt useri la care NU pot să le răspund că am doar 5 răspunsuri pe zi.

Pentru tine și DARIO2007 și ceilalți care m-ați jignit vreau să ajung la 2000 de blocați, adică câte RĂSPUNSURI puteam să le dau la userii ăștia pe care îi blochez.

Vezi că ZILNIC apar 20 - 30 conturi noi cu întrebări.

Eu am 2 variante

- să răspund doar la 5 toată ziua că atât pot răspunde

- să îi BLOCHEZ pe toți și consider că le-am răspuns.

Aleg varianta 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PSHICLEPATH - pentru tine care m-ai JIGNIT ÎN ULTIMUL HAL după ce o să mă plictisesc de site-ul ăsta o să mă duc să îi mulțulesc personal lui una care și-a BĂTUT JOC de mine.

Nu o să merg mult -vreo 30 de minute.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

De acord!