| smartdjs a întrebat:

Buna as dori sa va intreb, are importanta viata intima in cuplu? sau intr-o relatie de iubit/a? Si de ce?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Peste 70 %, parerea mea. Daca nu te potrivesti in pat, in intimitate, relatia este aproape pierduta.Este unul din secretele unei casatorii de lunga durata. Dar asta nu-i o regula.

4 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

E importanta dupa casatorie. Cei din anturajul meu s-au casatorit fara sa fi inceput viata sexuala si se inteleg foarte bine. Mintea este cel mai important organ sexual si daca acolo lucrurile sunt in ordine, foarte probabil ca vor fi si in rest.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca are...stii se spune ca din dormitor poneste totuhee hee. Daca unu dintre parteneri nu este satisfacut sexual va cauta in alta parte lucrul asta. Daca iubirea este mare la inceput poate fi trecut cu vederea aspectul asta... da dupa ceva timp n-o sa mai mearga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are smart. dar sa ramana intima.si ce nu e bine sa se rezolve de comun acord.fiindca am cunoscut un cuplu care nu discutau neimplinirile lor sexuale, si nici fanteziile. s-au despartit da mai mult ea.ca ea a plecat. el nu a vrut sau nu a putut sa urmeze niste sfaturi.si uiteasa ...the end.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aa. potriveala in pat e poveste.doi oameni destepti stiu sa treaca peste astfel de probleme.numai prostii si incultii se impiedica de incompatibilitate si nepotrivire de caracter.parerea mea. nu vreau sa fie o jignire la adresa lui nony.eu am trecut si prin, si peste asa ceva.si santem fericiti.si noi si cei trei copii e care-i avem.