| MadyBotnari a întrebat:

Buna,as vrea mult sa stiu ce parere aveti despre moldoveni si despre Moldova in general, particip la un concurs si as vrea sa fac un eseu pe acesta tema, mersi mult. Funda pentru cel mai sincer raspuns

Răspuns Câştigător
| zasha a răspuns:

Moldova = oras? really?

3 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Moldova...când rostesc numele acestui oraş minunat mă gândesc la o pajişte nesfârşită, plină de flori înmiresmate şi colorate în toate felurile.de asemenea,locuitorii sunt nişte oameni foarte muncitori,care ar fi un model pentru ceilalţi.pur şi simplu este impresionant cum ei se zbat în fiecare zi,mici sau mari, pentru a aduce zâmbetul pe buze părinţilor sau altor persoane dragi.
mă întorc din nou la "pajişte", gândindu-mă la câte locuri frumoase sunt acolo, la ce aer curat "primesc"în fiecare zi moldovenii, şi la ce peisaje uimitoare au ocazia să vadă oricând doresc.acum o să închei, dar gândul meu tot zboară la verdeaţa şi la celelalte lucruri din Moldova.tot binele tuturor Moldovenilor, şi bineînţeles, celorlalţi oameni din alte oraşe care îmi citesc acum părerea.(tu poţi înlocui cu "care îmi ascultă").
____________________________________
Sper că ţi-a plăcut.am scris-o din inimăhappy

| valentino52 a răspuns (pentru zasha):

rolling on the floor tare

| zasha a răspuns (pentru NoNameJunior):

Moldova = oras? really?

| MadyBotnari explică:

Multumesc mult