| Cami2003 a întrebat:

Buna!
As vrea sa învăț cum sa mă descurc mai bine prin străzile din București. Efectiv simt că mă pierd în toată agitația asta și că nu am cum sa descifreze orașul prea devreme. O sa am cursuri la facultate și în alte clădiri și îmi e teama că o să mă pierd.
De exemplu, azi am învățat drumul de la universitate până la locul unde stau, doar că uneori nu știu în ce direcție trebuie să meargă tramvaiul sau autobuzul pe care îl iau. Folosesc google maps, dar și Moovit și Info TB, dor că tot îmi este greu. Uneori nici nu știu unde este statia mea. Parca mă simt puțin pierduta, am întrebat și chiar am fost ajutată, doar că tot mă simt rău că nu cunosc prea bine orașul.
Aveți sfaturi!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-o cu rabdarea, ca nimnei nu invata peste noapte strazile din Bucuresti!
Ai google map si este suficient sa te duca unde vrei.
Ai colegi la facultate din Bucuresti pe care-i poti intreba unde sunt anumite magazine de imbaracminte, sau de mancare preferata si usor-usor inveti.