| andreywtza a întrebat:

As vrea sa ma lamuriti si pe mine in privinta unui lucru. Eu am viza de flotant care imi expira la sfarsitul lunii si m-am apucat d scoala de soferi, viza nu mi-o mai pot prelungi, deoarece mi-au facut-o cei de la caminul studentesc, iar eu nu mai stau la camin. Imi poate face viza de flotant o cunostinta de a mea din oras?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iti poate face oricine viza de flotant atata vreme cat are bunavointa sa te ia in spatiu. Si e indicat s-o faci sa nu-ti expire pentru ca la examen te legitimezi cu buletinul, permisul il primesti prin posta si iar e nevoie de el. Anunta scoala de schimbarea adresei, vei da o copie cu adresa noua ca sa fii ok, si sa primesti permisul la o adresa valida.

| andreywtza explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Dar daca ma ia in spatiu asta inseamna ca va trebui s ma bag si la asociatie desi eu nu stau la el?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru andreywtza):

Nu stie asociatia ce ti-a dat tie politia - adresa pe buletin. De regula problemele intervin cand te vede lumea din bloc ca locuiesti acolo si nu esti trecut la tabelul de intretinere si reclama careva. Daca nu stai acolo efectiv nu te poate nimeni pune la plata. Si daca locuiesti in bloc in momentul cand pleci in concediu sau altceva o perioada se poate scadea persoana de la asociatie pentru ca nu consuma nimic. Deci nu e ilegal sa nu fii trecut acolo daca nu locuiesti efectiv.