| marc98 a întrebat:

Buna happy as vrea sa stiu daca merita sa citesc carti de Jules Verne... si care e cea mai faina dintre toate? multumesc dau funda >:

Răspuns Câştigător
| BornToDie67 a răspuns:

Orice carte merita citita pentru ca fiecare scriitor in parte, are un mesaj de transmis.Cu siguranta, merita sa citesti Jules Verne.Incearca Insula misterioasa, nu vei regreta happy

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Desigur, din punctul meu de vedere, dar depinde de gusturi, de fapt. Preferatele mele erau (si inca sunt, desi le-am citit in urma cu mai multi ani): Calatorie spre centrul pamantului, Oculul lumii in 80 de zile, 5 saptamani in balon, Insula misterioasa, 20.000 de leghe sub mari etc.

| PainMax1985 a răspuns:

Foarte tare Jules Verne si-a imaginat un submarin chiar inainte ca acesta sa se inventeze, citeste 20000 leghe sub mari, mie mi-au placut majoritatea cartilor lui.

| lyly95 a răspuns:

Mie Jules Verne mi se pare foarte plictisitor am incput sa citesc mai multe carti de ale lui dar nu mi-au placud, dar din ce am auzit Copii capitanului Grand e cea mai faina.