| loveXanime a întrebat:

Buna as vrea sa stiu daca pot sa gasesc o persoana din strainatate daca am doar poza persoanei.va rog am mare nevoie de ajutor
P.S:persoana respectiva nu este inregistrata ca si lociitor acolo

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

In primul rand, in intrebare nu se spune nimic despre o persoana disparuta. Spune doar ca vrea sa gaseasca o persoana din strainatate.

In al doilea rand, daca o persoana nu este suspectata ca a comis vreo infractiune nu poate fi data "in urmarire", cu atat mai putin "in urmarire internationala".

Politia si structurile de securitate internationale se ocupa cu gasirea persoanelor care au comis infractiuni sau a persoanelor despre care exista suspiciuni ca ar fi fost victimele unor rapiri, crime, trafic de persoane, etc.

Daca vrei sa gasesti pe cineva care nu a incalcat nici o lege si nu se afla in niciun pericol, poti apela la o agentie de detectivi particulara, nu la politie.

4 răspunsuri:
| Caddy14 a răspuns:

Pai poti da persoana respectiva la Politie in Romania si sa le dai informatii in ce tara s-ar alfla si ei o sa o dea in Urmarire Internationala

| darrio2007 a răspuns (pentru Caddy14):

Numai pe infractori ii poti da in urmarire internationala.

| johnnny123 a răspuns (pentru Caddy14):

Ai dreptate, vor da o persoana in urmarire internationala doar pentru ca cineva vine cu o poza...

Iar daca suni la politie si le spui ca ti s-a urcat pisica in copac, trimit imediat o escadrila de avioane Harrier sa o salveze.

| Caddy14 a răspuns (pentru johnnny123):

Daca persoana respectiva "s-a pierdut" da o poti da ca persoana disparuta la politie si Da o vor da in urmarire inrernationala

| johnnny123 a răspuns (pentru Caddy14):

In primul rand, in intrebare nu se spune nimic despre o persoana disparuta. Spune doar ca vrea sa gaseasca o persoana din strainatate.

In al doilea rand, daca o persoana nu este suspectata ca a comis vreo infractiune nu poate fi data "in urmarire", cu atat mai putin "in urmarire internationala".

Politia si structurile de securitate internationale se ocupa cu gasirea persoanelor care au comis infractiuni sau a persoanelor despre care exista suspiciuni ca ar fi fost victimele unor rapiri, crime, trafic de persoane, etc.

Daca vrei sa gasesti pe cineva care nu a incalcat nici o lege si nu se afla in niciun pericol, poti apela la o agentie de detectivi particulara, nu la politie.