| PrintesaGumitaa a întrebat:

Buna, as vrea sa trimit un pachet prin posta si sa primesc o suma de bani ramburs de la cel caruia ii trimit. Care este suma minima pe care o pot primi? De ex daca scriu ca vreau sa primesc ramburs 1, 5 sau 2 lei se poate?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Se poate. Daca e vorba numai de 1-2 lei, mai bine spune-i să ti-i trimtă intr-un plic, daca chiar vrea, ține de omenie.

| gogu220 a răspuns:

Se poate. Dar mrită?
Mai mult costă transportul decât produsul?

| PrintesaGumitaa explică (pentru gogu220):

Pai si transportul cat poate sa imi ia?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Transportul se tarifeaza in functie greutate/distanta.
Am trimis de exemplu in Anglia pachet, iar tariful a fost 1 lira pe kg!
La posta iti cantareste pachetul si stabileste pretul.
Acuma ma gandesc ca ceva mic!

| PrintesaGumitaa explică (pentru Fatamuntilor):

Da, este ceva mic. Eu sunt la avon si am de trimis brosuri prin posta. De obicei imi ia un leu si 40 de bani si nu prea imi convine pentru ca am de trimis destul de multe iar suma tot creste. Asa ca as vrea sa incerc cu ramburs, transportul sa il plateasca cea la care ii trimit.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Da se poate eu am trimis multe pachete și poți să dai și Ramburs 1 leu depinde cat vrei sa îți de-a