| nimic pt nimeni a întrebat:

as vrea sa va intreb si eu ceva. O sa vi se para o prostie dar nu stiu ce sa cred si m-am gandit sa va intreb pe voi. Deci, anul acesta m-am mutat in alta scoala. De la inceputul anului simpatizam in secret un baiat, si acum o saptamana am aflat de la el ca si lui ii placea de mine de cand am venit in scoala asta. Acum o luna am inceput sa vorbim cate putin prin mesaje, pe mess si saptamana trecuta incepusem sa vorbim la telefon. Ajunsesem de vorbeam pana pe la 3 noaptea la telefon si saptamana asta intr-o noapte m-a surprins ca a zis ca vrea sa discutam ceva mai serios.La inceput mi-a zis ca tot vorbind crede ca a inceput sa fie ceva intre noi ca el incepe sa simta ceva serios pentru mine si mai multe din astea. Tot atunci mi-a zis ca ma `urmarea` in secret, se uita dupa mine si credea ca nu are nici o sansa la mine, si mai multe din astea. Mi-a zis daca vreau sa stau cu el si bineinteles ca din moment ce si eu il simpatizam pe el foarte mult nu am zis nu ci i-am zis ca ma mai gandesc. Ziua urmatoare m-a intrebat daca m-am hotarat si tot nu a reusit sa obtina un raspuns de la mine. Apoi m-a invitat sa merg cu el prin botanica in ziua care urma.Eu am acceptat si dupa ore la ultima ora nu m-am mai dus si m-am dus cu el prin botanica. A stat vreo ora jumate ca eu tot nu ma hotarasem daca vreau sa stau cu el sau nu. Intr-un final i-am zis DA. :X Tot timpul asta era soare, dar cand am zis da, in cateva min a inceput o ploaie marunta. Noi stateam jos pe iarba in botanica. Apoi a urmat ceea ce mie imi e greu sa uit. Ne-am sarutat. Nu stiu, parca pierdusem notiunea timpului, au trecut cateva momente de vis. El a zis ceva de genu`ca: uite, tu esti inca mica, as vrea sa pot sa te invat mai multe ddespre baieti sa iti spun cum sunt baietii, sa te ajut in viata si mi-a dat cateva sfaturi cu privire la asta. Mi-a zis sa nu ma las dusa de val asa usor si sa am grija pentru ca lui ii e greu sa se abtina,... ar fi vrut sa ma sarute si sa nu se mai opreasca niciodata. Mi-a zis sa am grija ca majoritatea baietilor nu vor la varsta relatii serioase si mai multe de genu`. Eu am vazut ca e ceva in neregula cu el. Tot repeta incontinuu: daca ai sti cat de greu imi e mie sa ma abtin acum cand te vad langa mine, si ma lua in brate si ma pupa:* usor pe obraz sau pe frunte. Mi-a zis ( de fapt imi zisese si inainte dupa ce i-am zis da, ca sa ma gandesc bine ca trebuie sa fiu constienta ca relatia nu o sa dureze super-mult si eu o sa sufar, eram constienta de asta dar.), ca nu vrea sa ma vada ca sufar din cauza lui, acum daca nu am mai continua mi-ar trece mult mai repede dar daca relatia noastra continua eu o sa ma atasez foarte mult de el, pentru ca stie ca pun mult suflet in tot ceea ce fac si o sa imi fie foarte greu. Apoi a zis ca pentru binele meu el crede ca ar fi mai bine sa nu mai vorbim o vreme.Am ramas tablou! Nu am reusit sa scot nici un cuvant decat, m-a luat in brate si am inceput sa plang usor pe umarul lui. Mi-a zis ca asa e cel mai bine pentru mine.Am stat ceva timp asa, in care el a incercat sa ma calmeze pentru ca a vazut ca plangeam. Iar in timp ce imi stergea lacrimile am vazut printre lacrimi asa in ceata, cum si-a sters pe ascuns o lacrima. Cand am reusit sa ma mai calmez ne-am intors sa plecam. Undeva l aun semafor trebuia sa ne despartim, el a luat-o la dreapta si eu la stanga, s-a uitat in ochii mei si mi-a zis sa am grija de mine sa fiu foarte atenta la ceea ce fac si am dat din cap aproband si lacrimile au inceput sa curga fara sa vreau. M-am intors si am plecat pe drumul meu. Pentru ultima data am zis sa ma uit inapoi, dar, nu l-am mai vazut. Tot drumul am plans fara sa ma pot controla, chiar daca eram pe strada si era foarte nepotrivit dar nu ma puteam abtine.Au trecut 4 zile de atunci.Ne-am mai intalnit la scoala, ne-am salutat dar nu am vorbit deloc.De fiecare data cand il vad o lacrima curge pe obraz fara sa vreau.
Acum as vrea sa va intreb atat fete cat si baieti: credeti ca a simtit ceva pentru mine? Ca m-a placut cu adevarat? Sau doar si-a `batut joc`de mine? Credeti ca o sa mai vorbim? Nu pot sa inteleg, ar mai putea fi continuare? Sau pentru el a fost doar o senzatie pe moment?crying
Mentionez ca eu sunt in clasa a 8-a si el in clasa a 11-a.Si din cate il cunosc nu prea le are cu fetele.Intai sta sa le studieze cum a facut si la mine, de la inceputul anului ma privea in ascuns, chiar daca il mai vedeam cateodata cum se uita dupa mine dar nu i-am zis ca l-am surprins uitandu-se. Din cate mi-a zis el a mai avut o relatie care a durat o jumatate de an si inca una cu o fata care s-a despartit de ea pentru ca si-a dat seama ca e cam `cu toti` sa zic asa. Eu le cunosc pe fetele alea, cu niciuna nu am nici o legatura.Prima cu care a avut el relatia de o jumate de an pare de treaba, e foarte cuminte si la locul ei. A doua e cum mi-a descris-o el. Mi-au confirmat fetele cu care se intelege bine, si care sunt in `grupul` lui ca ceea ce mi-a zis este adevarat.
Deci nu stiu ce sa cred, as vrea sa stiu ce parere aveti voi. Daca vreti sa imi explicati mai multe, sa imi dati sfaturi si aveti mai multe de zis imi ziceti pe privat si va las numarul meu si vorbim.
Deci, acum chiar am nevoie de voi:*. Va multumesc mult de tot! Stiu ca a fost plictisitor poate pentru voi dar pentru mine ceea ce am scris conteaza.

Răspuns Câştigător
| Xenona a răspuns:

Buna :*,
am citit postarea ta si mi-am adus aminte de timpuri demult trecute. Si mie mi s-a intamplat exact acelasi lucru. Si acel "el " al meu, ma urmarea cu privirea, apoi am ajuns sa fim impreuna, ca dupa putin timp sa ne despartim. Cand iti zicea " ce greu imi este sa ma abtin in preajma ta ", se referea pur si simplu la faptul ca ar vrea ceva mai mult ...sti tu oh go on, asa sunt toti. Mie un an de zile mi-au curs ochii dupa ce m-am despartit de persoana respectiva, si e mult spus ca am stat o luna cu el. A inseamnat foarte mult pentru mine si vad ca esti cam in aceeasi situatie. O sa depasesti tu momentul, toate vor ramane amintiri, iar dupa o perioada cand vei privi in urma vei zambi si iti vei spune " da frate, uite-l, p'asta eu chiar l-am iubit " ...ma rog. Cel mai bine ar fi sa-l eviti, asa ti-ar lua mult mai putin sa-l uiti. Eu una asa am facut.Cam atat am avut de spus sad. Si, nu mai fi suparata :*. Trec ele toatehee hee

Te-am pupat.

5 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Buna :* eu cred ca te-a placut daca te urmarea.insa poate si-a dat seama dupa ce ati petrecut acel timp impreuna ca nu va potriviti sau pur si simplu e nehotaratwinking crede-ma asa sunt multi baieti.rar gasesti unii sa te iubeasca si se te aprecieze asa cum esti.si poate nu a vrut sa te faca sa suferi si ti-a zis ca nu mai vrea sa va vedeti. daca s-a mai intamplat ceva ma anuntibatting eyelashes interrsanta povestea ta:* bye. aa si crede-ma ca si mie mi s-a intamplathappy vorbeam, ne intelegeam bine.si deodata pa:dsad

| nimic pt nimeni explică:

Deci nici o sansa sa mai existe continuare?sad

| nimic pt nimeni explică:

Si tot ce zicea el ca... e pentru binele meu si ceva de genu` erau doar niste abureli?crying nu imi vine sa cred! adica, atunci cand plangeam eu i-a venit si lui sa planga si chhiar am vazut cateva lacrimi, erau false? crying nu imi vine sa cred! acum as vrea si eu sa imi dati niste melodii care mi se potrivesc, acum ascult crazy win-spunem adiocrying

| Xenona a răspuns:

Nu au fost doar abureli. Dupa tot ce ai spus tu aici, eu una cred ca a tinut la tine, nu conteaza cat, conteaza ca i-a pasat de tine, avand in vedere ca si lui ii siroiau lacrimile. Na ...acum e complicat. Si eu ma simteam oribil, mai ales cand am constatat ca el de fapt fusese tot timpul indragostit de altcineva oh go on. Gandeste si tu pozitiv, gandeste-te ca a fost indragostit de tine, si ca ai fost o lui iubita. Sincer iti spun, uneori, doar cu amintirile ramanem. sigh E trist ca dracu', stiu stiu! Dar asta'i realitatea. In legatura cu melodiile, eu cand sunt trista ascult Vescan si Ligia-Ultima Ploaie sau Vescan - Dansez cu pozele vechi sau DaOne ft Ewa - cat de mult raneste dragostea sau Chriss feat Allexandra - Ultimul vers sau Chriss & Allexandra - Strig spre tine sau Smiley ft Adi - Cuvinte sau Bullet - a fost odata si lista poate continua. Numai eu stiu cat am plans pe melodiile astea oh go on.

| Xenona a răspuns:

Si multumesc pentru fundita. Esti o scumpa :*!