| ღ♥ღuLyღ♥ღ a întrebat:

Buna~! As vrea si eu sa folosesc " print screen", nu l-am folosit pana acum laughing, dar am o problema apas pe buton si nu merge. As vrea sa imi explicati cum se face big grin.

Răspuns Câştigător
| ady_2621 a răspuns:

Deschizi paint, apesi ctrl+V si gata! Daca apesi alt+"print screen" iti ia doar imaginea ferestrei selectatewinking

4 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Butonul funcţionează. Este ca şi funcţia "copy" pe care o foloseşti la texte, doar că copiază întreg ecranul. Intră în paint, alege edit din meniul de sus şi apasă foloseşte "paste", asta după ce ai dat print-screen la ce voiai să faci poză, astfel că în paint îţi va apărea poza respectivă.

| sadness_8987 a răspuns:

Apesi pe butonulPrint Screen dupa care intri in paint si dai Ctrl+V, apoi o sa apara poza pe care ai facut-o desktop-ului acolo, o salvezi ca poza si aia e

| madelf a răspuns:

Pai. apesi ctrl print screen, dupa care intri in paint si apesi ctrl v
atata totbig grin

| N.Priceputu' a răspuns:

Trebuie sa mai fie ceva pe acolo(prin preajma),
...nu ce gandesti tu.