| LikeARollingStone a întrebat:

Ati fost vreodata intr-o relatie toxica? Daca da, cum ati reusit sa iesiti de acolo?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am considerat "toxice" multe relatii, si mi-am luat viteza.
Cred ca orice relatie care nu mai merge, devine toxica. Ajungi sa regreti ca nu ai ramas singur toata perioada relatiei, ca sa nu ai ce pierde in final.

| SilentRain a răspuns:

Una "imaginara", gândirea logica ajuta

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Foarte greu. Aș fi preferat să-mi dea o palmă decât să se joace cu mintea mea. Atunci aș fi plecat fără să mă uit înapoi, dar era de-un narcisism jegos și nu mai știam ce e real, ce nu e, eu simțeam una, îmi arăta alta, mă mințea uitându-se în ochii mei. A fost greu. Dacă simți că e toxic, pleacă și nu te mai uita înapoi, nu aștepta să se întâmple ceva grav ca să pui piciorul în prag. Ai încredere în alegerea ta. Suferința asta e temporară, toate trec, o să vezi ce bine o să-ți fie departe de haos, când o să te mai liniștești. Eu de atunci, adică de 3 ani, nu-mi mai dau liniștea pentru nimeni în lumea asta și sper să faci și tu la fel.

| Emma30555 a răspuns:

Trebuie sa fi puternica și sa ai curaj, relația toxica creează dependenta, dacă îți înfrunți temerile și nu ți mai faci gânduri negative vei renunță mai ușor, dacă te lași dominată de dependenta, de gânduri te vei obisnui asa și nu e bine, va dura mult pana sa renunti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Cu greu, cu multe lacrimi de ambele părți. Dar azi mă bucur că am constientizat la timp și că am găsit puterea să iau o inițiativă. A fost o iubire adolescentină, imatură...