| UndercoverGirl_1581 a întrebat:

Aveti ceva cu ungurii? Eu sunt unguroaica din Transilvania si sincer am niste colegi care uneori bat cate un apropou cum ca ungurii toti sunt niste...sa nu zic cum, cu mine personal n-au nimic ca nha suntem colegi, ne intelegem bine asa in general, dar cand vorbesc de unguri desigur ca ma simt aiurea, fiind unguroaica, bunicu mi-a povestiti multe despre razboaie si dinalealaughing si din cate am inteles ungurii cica sunt un popor de hoti, ma rog, el a zis ca mai demult au fost niste tradatori si asa, nu e vorba numai de colegi, pe multi i-am auzit criticand unguriistraight facechiar si bunicul meu care si el e ungurlaughing da chiar nu inteleg ce au, adica cu ce dracu sunt eu de vina ca sunt unguroaica sau ca stra stramosii nostri v-au furat tara sau mai stiu eu ce...de ce critica unii oameni asa fara sa te cunoasca, ca vezi doamne esti ungur esti bulangiu pardon de expresiebig grinde ce suntem asa de desconsiderati si multi zic ca ar trebui sa mergem in Ungaria de unde am venit, eu sunt la sectie romana, n-am nimic cu romanii, nici tiganii, as vrea f mult s nu se mai auda astfel de chestiistraight face va pup ciao

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, prietenul meu e ungurhappy, bunica mea a copilarit printre unguri si stie la perfectie ungureste...eu personal nu imi place sa generalizez si sa cataloghez oameni dupa cum sunt altii, si ei sunt tot oameni, nu am nimic cu nimeni, nu sunt rasista, nu conteaza nationalitatea, etnia...pe mine ma intereseaza persoana in sine, cum e ea, ce conteaza acest aspect? Normal ca lumea e rea si critica dar nu e frumos asa ceva, cu totii suntem oameni si stam sub acelasi soare deci eu nu cred ca trebuie sa facem astfel de diferente si afirmatii cum ca ungurii sunt nu stiu cum sau altii, de exemplu ce parere au Italienii despre noi? Crede ca toti sunt la fel, niste hoti, talhari, etc, si nu e nici pe deoparte asa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu am nimic cu ''ungurii', daca stam sa judecam cazul hambalistului Marian Cosma, toata admiratia si respectul. Dar am sa va dau un exemplu.anul trecut am fost la tratament la Covasna in luna august.La acea data se sarbatorea zilele ungariei sau cam asa ceva, am dorit sa cumpar o carte, dar era in limba maghiara, am intrebat daca este si versiune in limba romana, mi s-a raspuns. dur, invata limba maghiara.

| VoiceWithin a răspuns:

Nu, doamne fereste, si ungurii sunt oameni, daca colegii tai fac misto si lucruri de genu asta si chiar te enerveaza spune-i domanei diriginte sau dirigint mamei, pentru ca nu este bine sa fi tachinata din cauza ca esti dintr-o alta origine, stai linistita unii oameni din ziua de azi nici sa se comporte nu mai stiu dar sa se gandeasca ca daca cumva ar fi ei jigniti ar face ca toate cele,... sincer ai dreptate nu esti de vina ca esti unguroaica, totul a fost in trecut acum in prezent noi nu avem vina. pup si eu pe tine! kiss

| T30D0RA a răspuns:

Si eu sunt din Transilvania, mai exact din Sfantu Gheorghe, unde sunt mai multi maghiari decat romani. Rareori ma mai duc in alte orase si cand aud oameni vorbind romaneste imi fac cruce.
Nu am nimic cu ungurii, sunt egali cu noi, romanii.

| anna01 a răspuns:

Raspunsuri rautacioase cu privire la etnia cuiva se vor auzi mereu, asta-i rivalitatea intre popoare. Din pacate nu poti face nimic concret, poate doar niste replici la fel de usturatoare(desi nu ai nimic cu romanii).

| lost.in.rain a răspuns:

Nu lua in seama toate rautatile! Suntem OAMENI indiferent de ce limba vorbim sau cum ne facem crucea atunci cand ne inchinam. Be strong!

| asdffghjjkl a răspuns:

Nu am nimic cu ungurii...dimpotriva...eu sunt romanca dar am si prieteni care sunt unguri si ma inteleg bine cu eiwinking nu iti face grijiwinking papawave

| unu a răspuns:

Daca stii limba tarii al carei cetatean esti, nu e nicio problema.

| Ofiintă a răspuns:

Si eu sunt unguroaica Au pb pentru ca sunt niste fraieri ma refer la unii care se uita la cei care provin din alta tara adica ura fata de straini doar pentru faptul ca sunt staini Si de ce sa fie hotzi ungurii o duc mukt mai bine decat noi si in plus nu este vina noastra ca suntem In /Romania/ pentru ca iei neau cucerit nu noi am migrat asa ca un lucru este ca maghiarii sunt un pic mai duri fata de romani so tzian tot asa pup pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cum sunt ungurii in Romania? Ca romanii care sunt plecati din tara.
A facut unu o belea, toti sunt hoti, criminali s. a. m. d.
Am stat un an de zile in Brasov si am intalnit o gramada de unguri...altii de treaba altii perversi, mincinosi si prosti cu diploma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nimic cu ungurii, dar la mine in clasa avem un ungur, un sas si un moldoveam si mereu ii tachinam. Dar, in general nu am nicio problema cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai.conteaza sufletul, nu nationalitatea...de aceea eu pun acacent pe frumusetea interioara la un omțam cunoscut unguri extraordinari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unguri proooosti

| Felicetta_Pancia_1960 a răspuns:

Tulai doamne ce rasisti

| theboypriceromania10000 a răspuns:

Pai doamen da sa vede numa unguri spânzurați ca neam saturat de unguri mai ales cei secui sa ajung eu președinte ca maine nu mai vezi un ungur în Romania toți iai vedea spânzurați sau în mormânt unguri sunt nișe nenorociți sa nu uitam ca în al doila război mondial și ei șuia bătut joc de romani asta nu se uita nici o data pana ce nu lio întoarcem cu aceiași moneda sa îi omoram și noi pe ei ca așa au omorât și ei o grămada de romani așa bate P**a în ei cum bate inima în noi doamne oroteștei pe romani și la unguri sa le dam bomba atomica dacă iești unguroaică și tu o sa fi unde ție locul stai liniștita ca ne sacapam noi de voi și de tot neamu vostru spurcat chat despre Transilvania a fost și este și va fi pământ romanesc.