| Valeennavoleena65 a întrebat:

Buna,azi m-am certat cu mama pentru că mi-a spus nişte cuvinte urâte dinadins şi am crezut că măcar tatăl meu vitreg o să mă înțeleagă a venit de la muncă apoi a făcut focul şi a vorbit cu mine, era obosit de la muncă.
Eu m-am certat din nou cu mama şi am sunat-o pentru că plecase la ei în cameră după m-am dus la ei şi le-am spus că eu nu mai mănânc(oricum nu mănânc de două zile de nervi)şi el mi-a spus că nu-l interesează că nu mai mănânc eu pot să stau şi 5 zile flâmăndă că nu-l interesează, repet el când a venit la mine era super ok şi vorbea frumos cu mine după asta a început să spună că nu-l mai interesează de mine şi să plec din casă (e casa lui şi mama stă cu el)a spus că să plecăm din casă pe un ton ridicat că nu mai vrea să mai audă ceartă iar când m-am certat cu mama i-a dat dreptate ei şi nu mie care am dreptate şi mi se pare normal ce am înțeles din tot.
Mâine le-am spus să mă ducă de aici, au de gând să mă dea la casa de copii aşa le-am spus, nu ştiu unde mă duc mâine.
Tatăl meu vitreg a țipat la mine cu toate că ştie că am fagofobie şi anxietate şi acum mă simt rău, bunica mă evită, mama îmi spune cuvinte urâte şi singurul om la care mă aşteptam să mă consoleze şi ăla m-a lăsat. Vreau să plec de aici dar nu ştiu unde.
Am o familie extrem de toxică, ori mă evită ori vorbesc urât cu mine toți m-au trădat nu mai am pe nimeni şi mă simt singură nu ştiu unde să mă duc ca să nu-i mai văd

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Wow, ce urat vorbesti! Familia ta este toxica, sau gurita ta?
Toata lumea este obraznica in mentalitatea ta, dar tu ca-i raspunzi maica-tii si te certi cu ea, esti singura care ai dreptate.
sa-mi fie cu iertare, dar cand sunt 3 adulti care spun ceva si tu esti contra, apai pune capul in pamant, cere-ti iertare si taci din gura, ca esti copil mic si ai obligatia sa asculti de mama ta, cel putin ea este tutorele tau legal.
Daca vrei la Orfelinat este bine si asa, numai ca acolo este viata ca la puscarie, inchisa tot timpul, fara telefon si computer, fara acces la nimic. Dormitor comun, baie comuna, imbracaminte comuna. Nimic al tau ca totul seimparte egal cu aia mai mari samd.

| Valeennavoleena65 explică (pentru Violleta2022):

Eu nu ştiu cine are gura mai mare din nou două.Gen eu am crezut că a fost ultima dată când mi-ai comentat la întrebări.Tu ai 50 de ani ar trebui ca să ai grijă de copii tăi sau nepoți tăi de familia ta şi nu de mine,bun poate ți-ai descoperit talentul aici pe TPU să-mi comentezi mie dar puteai să dai scrool mai departe pentru că nu te mai suport de altfel văd că oamenii de varsta ta stau pe telefon mai mult iar pe copii îi lasă singuri de aceea sunt aşa revoltată. Spune-mi, ți-ar plăcea ca cineva să te abuzeze zilnic fără ca tu să-i spui ceva, nu poți să vii aici şi să-mi spui mie că am gura mare când propia mea mamă are ticuri nervoase asupra mea şi apoi se preface că are fobii de covid şi nu poate ieşo din casă, când propia mea bunică mă evită fără ca eu să le spun ceva, da pe poate pe telefon am gura mare dar în realitate eu nu sunt aşa şi sincer nu aş avea gura mare dacă cineva nu m-ar revolta cu toate astea ți-aş da eu ție un sfat să nu mai îmi comentezi la întrebări pentru că nimeni nu are nevoie de un om ca tine atunci când e nervos sau suferă.

| Valeennavoleena65 explică:

În primul rând eu vreau să mă duc la orfelinat şi în al doilea rând nu e nimeni nerespectuos cu nimeni eu doar mi-am spus părerea şi ți-am spus să nu-mi mai comentezi că comentezi degeaba eu nu am de gând să-mi ascult mama atât timp cât nu mă înțeleg cu ea şi nu vreau są scriu eu aici cât de mult am eu grijă de ea poate de aia ne şi certăm pentru că nu vrza să recunoască doar dă de înțeles, aşa că nu ştii tu ce e la mine în familie eu doar am spus o mică parte iar tu ai înțeles totul greşit dar nu stau să-ți explic. Eşti un om rău da poate eu am să primesc ceea ce merit şi ştiu ce merit şi pot şi singură să-mi ofer, tu poate îmi doreşti răul dar eu îți spun doar sănătate şi fii mai atentă la oameni nu judeca o carte după copertă nici nu ştii cum sunt tu doar ți-ai format o părere şi e una greşită

| Violleta2022 a răspuns (pentru Valeennavoleena65):

Nici macar nu esti constienta, de cat de urat si nerespectuos vorbesti aici.
Nu ma indoiesc ca iti vei gasi intr-un final nasul care sa te educe, daca mama ta, saraca nu are nici o sansa.
Eu sunt om rau ca-ti spun adevarul in fata, asa cum faca mama si bunica ta, dar tu stii mai bine ca noi ce meriti, nu?
dupa cums puneam, ai numai 14 anisori, creier deloc si multa obraznicie. Dar ai sanse mari sa fii educata curand, de un departament legal, care iti va da nuami ce meriti cu adevarat.

| Valeennavoleena65 explică (pentru Violleta2022):

Ce frustrată eşti laughing) pariez că fierbi de nervi laughing) vezi-ți de minutele tale acolo şi nu mă mai deranja pe mine!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Valeennavoleena65):

Dupa cum spuneam, copil obraznic, needucat de parinti!