| sweetys a întrebat:

Bună! Bff, cu care sunt și colegă de muncă s-a supărat pe mine (nu știu din ce motiv), în loc să îmi zică ce are, a întors toate colegele împotriva mea. Ideea e ca nu mai suport sa vin la munca și să simt tot negativismul cum vine valuri, valuri spre mine. Cum să trec de perioada asta sau cum să fac față? Fiindcă nici în altă parte nu îmi găsesc de muncă și nici fără job nu îmi permit să stau.

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Nu mai pune la suflet, roaga-te pentru ele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Greu de dat un sfat, cu atat de putine detalii. Ar trebui sa intelegi/intelegem in primul rand ce a deranjat-o pe prima colega, apoi pe restul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Bff"-ul tău nu e tocmai bff din moment ce a reacționat astfel.
Un prieten adevărat are încredere și îți spune ce anume nu-i convine la tine, nu apelează la josnicii de genul.
Eu nu cred că s-a supărat cu vreun motiv, ci folosește acest tertip doar ca să se dea bine pe lângă celelalte colege de muncă, defăimându-te pe tine.

| alexandradlr a răspuns:

Nu baga în seama. Și vorbește și cu celelalte colege. Sigur câteva din ele vor fi dispuse sa-ti asculte și ție punctul de vedere, ba chiar vor deveni aliați.

| Larianiel a răspuns:

Hey! Renunță la ea cât mai repede! Ce prieten e ăla care îți face așa ceva? Mai întâi vorbește cu ea și vezi care este problema ei, apoi îndepărtează-te de așa ceva.