| Steffana a întrebat:

Ca sa nu ți se mai închidă niciodată contul Facebook, ce trebuie făcut? Doar să-ți confirmi identitatea pe Facebook? Mulțumesc! Dau funda răspunsurilor ajutătoare

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar o zici ca si cand ar fi ceva obisnuit sa il inchida.
Folosesti facebookul ca atare, nu pentru prostii pentru care sa primesti report. Asa nu o sa ti-l inchida niciodata.
Deci socializare/informare, nicidecum stiri false, informatii false, santaje, amenintari, spam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ce poti face sa iti inchida un cont? Eu am un cont vechi fara acces la el am incercat sa dau raport prin alte conturi dar degeaba

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Singura posibilitate pe care o stiu ar fi, numai reportul ca un fake acount " Înșelătorii și Pagini false". Roaga mai multe persoane sa ii dea report la pagina.

Alte metode... nu se prea cunosc, nu prea poti lua legatura cu Facebook special pentru aceste lucruri, si asta este frustrant.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Citeste subpunctul 3, unde gasesti raspunsul detaliat :

"Angajamentele dvs. față de Facebook și față de comunitatea noastră"
https://m.facebook.com/legal/terms?locale=ro_RO#

| LPCTSTR a răspuns:

Emm... nimic?
Eu am cont de prin 2011 si nu a fost inchis oricat nu as fi interactionat cu el.