| aleee5262 a întrebat:

Buna! Cam cat costa o sedinta foto profesionala in oras? As vrea un pret aproximativ daca v-ati facut. Ma refer ceva poze in natura

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Depinde de ce fotograf alegi.
Depinde ce sedinta foto doresti, daca e personala, de cuplu, prezentare de produse sau asa mai departe.
Multi pot pretinde ca sunt fotografi profesionisti daca fac pozele cu un aparat, nu cu telefonul, insa in realitate, sunt destui de putintei cei care chiar stiu ce fac.
Pe la mine prin zona, o sedinta foto profesionala (personala, sau cuplu) e undeva pe la 50-100e.
Desigur sunt unii si care iau mai putin, insa nu stiu ce rezultate ofera.
Am vazut multe postari cu tag dat unor asazisi fotografi... Iar pozele alea, erau cam sub orice critica, claritate nu, incadrare nu...