| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cand s-a uitat doctorita mea la analize si-a dat seama ca nu beau destula apa,ceea ce e adevărat :-(
Care beti multa apa, cum reusiti?

Răspuns Câştigător
| Steregoi a răspuns:

Dimineata la trezire un pahar de apa calda. La ora 11 beau un litru de apa calduta odata. Spre seara beau cate trei pahare si gata bausi 2 litri de apa zilnic. Senzatia de sete apare cand corpul este puternic deshidratat. Eu nu beau apa ca mi-e sete. Stiu ca este necesar sa beau si atat.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cu poftă. big grin

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

big grin daca zici tu.

| anonim_4396 explică (pentru Steregoi):

Tare!
Daca nu i-ai fi raspuns lui NOname ti-as fi dat funda dar nu pot sad

| Steregoi a răspuns (pentru NOname):

Dimineata la trezire un pahar de apa calda. La ora 11 beau un litru de apa calduta odata. Spre seara beau cate trei pahare si gata bausi 2 litri de apa zilnic. Senzatia de sete apare cand corpul este puternic deshidratat. Eu nu beau apa ca mi-e sete. Stiu ca este necesar sa beau si atat.

| AvalohAlyn a răspuns:

Macar 1l 1l jumate si tot e bine.Eu cred ca beau 1, 5 pe zi.Dar simt nevoia mereu sa beau apa, nu stiu de ce.Analizele sunt bune.
Daca mananci sarat, iti va fi apa mai des.Insa e bine sa bem apa si cand nu ne e sete, asa fortat, dar doar un pahar, pentru a ne mai hidrata si a completa necesarul recomandat de apa.
Numai bine!