| NuMaCheamaNicicum a întrebat:

Care e treaba cu reciclatul pe bani? Adica reciclezi o sticla de plastic si o trimiti unei firme care recicleaza zi primesti bani?
Am auzit chestii de genu' si m-ar interesa dar nu stiu...ce firme fac acest lucru si cum se face schimbul? Eu daca stau la 300 km de orasul respectiv (de exemblu) ce ar trebui sa fac?
Explicati-mi va rog.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da sunt firme care cumpara sticle de plastic, doze de aluminiu pentru reciclare. Sa nu iti inchipui ca iti accepta 2-3 sticle, acepta kg de material si plata se face tot la kg, si sunt niste sume extrem de mici undeva la 2-3 lei pe kg probabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sticleee de plastic cumpăăăăr!