| mariaa100 a întrebat:

Buna, care este cea mai buna culegere de limba română pentru bac?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Alege una în funcție de profilul pe care ești și la recomandarea profesorului, așa ar fi bine.

| iamprettybored a răspuns:

Pro-tip: procura-ți mai multe, atâta timp cât sunt cât de cât în vigoare cu programa (din ultimul deceniu e super). Cumpăra de pe olx, din anticariate, împrumută de la bibliotecă sau de la cunnostinte care nu mai au nevoie de ele. Când îți structurezi eseul consultă mai multe culegeri. Recomand orice de la Art.

| Trustmotorcy a răspuns:

Nu este una cea mai bună, i-ați o culegere cu variante pentru bac. Culegerile care au variante de bac seamănă între ele.