| yourkittycat a întrebat:

Ce inseamna daca am visat ca sunt insarcinata?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna nimic, fiind doar un vis de noapte.

| mihai69 a răspuns:

Înseamnă că nu ai dormit prea bine. Altfel, nu mai țineai minte nimic din ce ai visat.

| Emilian65 a răspuns:

Ca esti gravida cu adevarat.

| RobertMoon a răspuns:

Să crezi în vise e ca și cum ai crede în zodiac, trage tu concluzia.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nimic. E un vis comun.

| Uvox a răspuns:

Absolut nimic.

| Silaiv83 a răspuns:

Exista studii stiintifice care atesta faptul ca unele dintre visele in care esti insarcinata sunt premonitorii, fiind un simptom timpuriu al sarcinii. Nu putine sunt femeile care simt ca vor avea un copil cu mult inainte ca aceasta presimtire sa le fie confirmata de un test de sarcina. Asa ca daca visezi ca esti insarcinata, inainte de a accesa dictionarele de vise de pe internet, fa-ti un test. S-ar putea sa nu mai ai nevoie de alte interpretari ale respectivului vis.O sarcina inseamna ca in interiorul tau se dezvolta o fiinta. Plecand de la acest considerent, visul in care esti insarcinata poate semnifica aparitia unui nou proiect, a unei idei sau a unui nou scop in viata, care se dezvolta si cresc precum pruncul din pantece.

Pe de alta parte, daca visezi ca esti insarcinata, este foarte posibil ca in viata reala sa te temi de anumite responsabilitati. Aducerea pe lume a unui copil presupune responsabilitati uriase, pe care orice femeie trebuie sa si le asume si care unora le pot crea stari de anxietate.