| AleXandraDoll a întrebat:

ce parere aveti despre consumul de substante relaxante? Vreau raspunsuri sincere!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer sa ma relaxez cu muzica, un ceai si un prieten adevarat. De cativa ani practic asta si sunt profund multumita.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Este inceputul mortii tale. Drumul usor al vietii catre moarte. Exilul tau intr-un pustiu comfortabil din care vei mai putea iesi doar cu picioarele inainte.Dependenta care o dau "substantele relaxante" te va tranforma intr-o epava umana,vei pierde prieteni, familie, sensul zilei de maine.Vei trai doar pentru urmatoarea doza, vei face orice pentru ea.Vei fura, te vei prostitua, orice! NICI MACAR NU INCERCA!

| lunarwolf a răspuns:

Spune-o pe sleau - droguri.
In loc sa va drogati si sa trageti natiunea asta [care e si-asa praf], ar trebui sa va controlati obsesiile si sa gasiti alte mijloace prin care sa va 'relaxati'.
Mi se pare stupid. De ce nu ascultati muzica, ca sa va relaxati? De ce nu pictati? De ce nu cantati? straight face
Atat de disperati sunteti incat apelati la mijloace de genul drogurilor ca sa va linisteasca.
Oamenii ca voi, dupa parerea mea, ar trebui sa consulte un medic. Un psihiatru.
Aveti nevoie de ajutor! Apelul la droguri este, practic, un ultim strigat de ajutor.
Imi pare rau pentru voi. Sper sa va gasiti linistea.

| PinkkRosee a răspuns:

E cea mai mare tampenie inventata vreodata.Cel ce le consuma crede ca ii fac bine, pe cand mai mult rau ii produc.Mai ales ca uitilizarea frecventa duce la depresie.*Raspunsul meu a fost destul de sincerwinking *

| Epurean a răspuns:

Parerea mea este sa incerci sa eviti cat poti asa ceva pentru ca nu vei ajunge nicaieri.Aceste "substante relaxante"
distrug creierul si organismul.
Toti care consuma,vor ajunge la varsta cand vor regreta amarnic, cand nu vor putea face copii, sau ii vor naste bolnavi si cand vor incepe durerile si problemele de sanatate. Toti care se drogeaza ajung sa-si blesteme zilele la un moment dat si asta o zic chiar ei

| Teo a răspuns:

Este o prostie.O pierdere de bani.
Omul se poate relaxa si in alte moduri si mai bine decat cu substante relaxante.
Asta este parerea mea.

| cristinna23 a răspuns:

E o tampenie,mai bine te relaxezi cu dulciuri, ceaiuri, dar drogurile par o ultima solutie pentru cei care nu se pot accepta.