| Thecurious a întrebat:

Buna, ce personalitati (avocati, savanti, artisti, vedete TV, scriitori) urmariti?
Prin "urmariti" ma refer ca incercati sa copiati anumite idei despre viata, obiceiuri etc.

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Medic, evanghelistul Luca. Medic. B. Traven, scriitor care a reușit să rămână complet anonim. Bill Wilson, care a creat Alcoolicii anonimi. Socrate, care a preferat să moară decât să renunțe la ideile, convingerile lui. Cristofor Columb, care a descoperit America pentru europeni.

| gemeni6226 a răspuns:

Deci nu copiez dar tin cont de ideile persoanei respective si ma ghidez in viata dupa ele:Rabindranath Tagore,Einstein, Rhonda Byrne, Keanu Reeves, Eminescu, Iulia Hasdeu.

| Speranta12 a răspuns:

Pe sadrian46

| sadrian46 a răspuns (pentru Speranta12):

Ei, nici chiar așa. Eu mă numesc și Petru și mă semnez P.Trishor.

| Speranta12 a răspuns (pentru sadrian46):

Aici pe TPU, sadrian46 ti-a ramas numele de vedeta. laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru Speranta12):

Chiar nu mi-am dorit niciodată. Prefer locul minor, anonimatul. Mi se pare că din această poziție pot face mai multe în viață, decât sub lumina reflectoarelor.

| Speranta12 a răspuns (pentru sadrian46):

Ce-ai mai luat-o-n-serios laughing Pai, oricum esti anonim aici. Dar nu orice anonim. Anonim-vedeta. Toti te cunosc. Unii te si iau de bun. Sau cum ar zice domnisoru de-a pus intrebarea: "Prin "urmariti" ma refer ca incercati sa copiati anumite idei despre viata, obiceiuri etc." Era si culmea sa nu te amintesc la aceasta intrebare.

| sadrian46 a răspuns (pentru Speranta12):

Eu glumesc serios de obicei. Când sunt mai vesel, îmi vine să mă apuc de fund să mă împing în sus.
Atunci îmi amimtesc de poeziile emise de Francois Villon, poetul tâlhar, înainte de.
Eu sunt Francois, ăsta-i cusurul,
De la Paris, de primprejurul,
Grumazul meu, legat cu șnurul,
Va ști chiar azi cât trage krul.
Și,
Eu sunt Francois, ăsta-i năcaz,
Parizian de la Pontoise,
Grumazul meu, legat cu șnurul,
Va ști cât trage krul, az.

| Speranta12 a răspuns (pentru sadrian46):

Apoi, ce, numai tu glumesti serios pe aici? Pe TPU sunt multi lupi moralisti glumeti. Hehe.

| sadrian46 a răspuns (pentru Speranta12):

Citește pe Google cine râde cu he he he.

| Speranta12 a răspuns (pentru sadrian46):

Ei, si ce? smug N-are licenta pe el.

| Alex780 a răspuns:

Michael jackson, i-am invatat toate miscariile de dans, si in curand s-ar putea sa merg la romanii au talent.