| Ninii293948 a întrebat:

Buna, ce se întâmpla dacă nu ridic o comanda facuta online și plătită cu cardul? La Zara mai exact.

Răspuns Câştigător
| StefanDrg a răspuns:

Daca nu esti acasa cand vine curierul, el o sa te sune. Daca nu raspunzi deloc dupa multe apeluri. Curierul va duce pachetul inapoi la depozitul de curierat si ii va pune o eticheta rosie pe care scrie " Retur ". Un alt curier sau tot el va duce pachetul inapoi la Zara. Apoi zara o sa te sune sa vada ce s-a intamplat. Mai departe depinde ce zici tu la telefon. Daca vrei banii inapoi sau mergi sa iei pachetul

| Ninii293948 explică (pentru StefanDrg):

Aa, ideea e ca nu m-a sunat curierul și pe site scrie ca mi-a lăsat aviz in usa și ca m-a căutat, dar eu n am primit nimic și abia apoi sa văd ca cica, coletul meu e in Timișoara sau cel puțin așa scrie, iar eu stau in cealaltă parte a României gen. D aia am întrebat. Acum sper sa nu ridice persoana respectiva coletul.

| StefanDrg a răspuns (pentru Ninii293948):

Suna la firma de curierat si explica-le ce si cum si ce vrei

| Ninii293948 explică (pentru StefanDrg):

Așa o sa fac, mersi mult.

| StefanDrg a răspuns (pentru Ninii293948):

N-ai pentru ce

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat