| ancairina13 a întrebat:

Cei care au luat permisul de conducere ati luat sala din prima, dar la traseu cum a fost? Va rog am nevoie de ceva sfaturi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat sala si traseul din prima. La sala sa nu te grabesti si sa nu pui primul raspuns care iti pare corect. Unele intrebari par evidente dar trebuie sa fii atent la intreaga situatie prezentata. Unde ai imagini cu intersectii sa gandesti de mai multe ori cine trece primul/ultimul, cine cedeaza trecerea etc. Sa nu sari peste intrebarile medicale pentru ca si eu am avut cateva, sa le inveti bine, singura intrebare a fost una medicala daca imi aduc bine aminte. La traseu depinde si de cat de sever este politistul care te verifica, poate mai trece peste unele greseli pe care le faci. La semnul Oprire/Stop sa te opresti intotdeauna, nu doar reduci foarte mult viteza si treci mai departe, asa pierzi examenul. La semnul cedeaza trecerea mai bine opresti sa te asiguri cat poti de bine decat sa vina cineva si sa nu acorzi prioritate. Atentie la incadrari pe benzi (daca dai traseul intr-un oras cat de cat mare cu mai multe benzi). Nu te agiti la volan si nu te apuci sa injuri pe ceilalti soferi sau sa arati semne....La pornirea din rampa o iei usor, nu e o problema daca iti moare motorul, nu te stresezi si faci toate manevrele usor. E important sa te vada ca nu te agiti si te pierzi ca nu mai sti pe unde sa o iei sau cum sa mai pornesti de pe loc. Pornirea de pe loc sa fie cat de cat usoara, nu arunci masina in fata de zici ca a sarit din racheta. Daca ploua folosesti stergatoarele, nu te zgarcesti sa le folosesti pana ce nu mai vezi nimic pe geam si conduci asa, ai picat examenul iar daca mergi fara vizibilitate.

1 răspuns:
| CleanHeart a răspuns:

Sala am luat-o din prima, traseul urmeaza deci nu pot decat sa iti urez mult succes!