| Kylo a întrebat:

Bună.
Cel mai bun prieten de-al meu este foarte invidios din cauză că dacă vorbesc sau mă împrietenesc cu alții are senzația că îl voi uita de tot sau că mă va pierde și îmi stică tot timpul relațiile mele de prietenie sau alte tipuri de relații cu anumite persoane, încercând să fie foarte subtil. Ce îmi spuneți să fac că să îi arăt că dacă îmi fac prieteni tot acesta va fi cel mai bun prieten al meu? Acest prieten simte nevoia de a fi adorat de toată lumea, iubit de toată lumea și este un manipulator extraordinar dar nu ar trebui să-mi strice prieteniile cu alții doar deoarece vrea să fie iubit de toți

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu trebuie sa ii arati nimic, daca nu intelege asta si anume ca vei ramane cu el prieten, nu ai de ce sa fi prieten cu el, daca e un manipulator extraordinar, ce faci, esti prieten cu un neom?

Si iar, ce faci? Ramai fara relatii la infinit?
Fa-ti un prieten de calitate, din moment ce iti strica alea, nu se gandeste deloc la tine.
Astuia trebuie sa-i arati tu ceva?!

| OldSoul a răspuns:

Pai de ce trebuie sa-i demonstrezi ca vai, ii vei fi mereu cel mai bun prieten?

Cand mai baga apropouri subtile, baga-i o replica gen "Da, chiar ai dreptate, cred ca ar trebui sa-mi regandesc prietenia mea cu tine, deja e exagerat ceea ce-mi ceri"