| Elenutsa1Ely a întrebat:

Cine imi poate spune si mie de unde pot sa iau rezumate pentru urmatoarele povesti:Mircea Santimbreanu-Recreatia mare, Iuliu Ratiu-palaria omului de zapada, Vladimir Colin-povestea crocodilului care plangea, Lev. N. Tolstoi-prepelita si puii ei, Cezar Petrescu-fram ursul polar, I.Al. Bratescu Voinesti-nicusor, Silvia Kerim-bunica alba, I.Al Bratescu Voinesti-Puiul, Radu Tudoran-toate panzele sus.Va rog frumos sa imi spuneti cat mai repede si sa nu va bateti joc caci am nevoie mare de acele rezumate. Funda mare pentru cel mai bun!

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Citesti cartile si le faci rezumatele. Ce-i asa mare filosofie?