| emysz3 a întrebat:

Credeti ca e gresit daca vreau sa imi tatuez portretul unei pesoane dragi mie, bunica mea care a murit. Ce parere aveti in general despre oamenii cu tatuaje?

Răspuns Câştigător
| darkangel90 a răspuns:

Buna. Nu este gresit, tu iti faci tatuaj unei persoane dragi are semnificatie.
Si eu am tatuaje dar toate au o semnificatie aparte.
E corpul tau e decizia ta, ai dreptu sa iti faci tatuaj.
Atata timp cat iti faci un tatuaj sa reprezinte ceva sau sa semnifice ceva ca sa nu regreti pe viitor.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Decizia îți aparține!
Fiecare cu părerea sa.
Pa, pa.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu am nicio parere, fiecare e liber sa isi face ce doreste pe pielea sa atat timp cat este legal dar si moral, nu vad de ce as fi impotriva cu ceva.
Si eu am 2 tatuaje, care ma descriu pe mine, ochiul lu ra ( iubesc egiptul antic) si un fluture ( iubesc fluturii).
Atat timp cat nu o sa regreti acel tatuaj mai tarziu ( din diferite motive), nu vad de ce nu ti-ai face.
Ps. Nu doare aproape deloc, simti doar niste intepaturi ( bine conteaza si pielea cat de sensibila este).

| johnnny123 a răspuns:

Lasand la o parte preferintele personale, mi se pare ca un tatuaj cu portretul cuiva este foarte riscant din punctul de vedere al executiei.
Daca cel care ti-l face nu este super-talentat, s-ar putea sa te trezesti cu portretul unei persoane pe care nu o recunosti, ceva de genul:
http://www.tattooartproject.com/......attoo1.jpg

| Mayar a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa te inghesui chiar asa sa iti faci tatuaj permanent...

| Lawliet14 a răspuns:

Daca esti femeie si sa o sa-ti faci un tatuaj permanent, o sa arati ca naiba. Fa-ti totusi daca vrei unul dar nepermanent. Nu le vezi pe toate dezaxatele care-si fac tatuaje aproape de ***? Se zice ca omul nici n-ar trebui sa se tatueze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
cu siguranta bunicii tale nu ia-r fi placut sa te fi vazut tatuata ci sa-r fi bucurat sa te vada cinstita si ascultatoare cu siguranta sa-r fi simntit mandra de tine, iarta-ma daca mesajul a fost un pic mai dur.
O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere proasta am despre cei cu tatuaj. Imi pare rau. E parerea mea. Si de ce sa ii chinui corpul cu prostiile alea de tatuaje? Ce nu poti sa-i fi recunoscatoare bunicii tale decat daca iti fai tatuaj? Nu cred... pielea e mult mai frumoasa fara tatuaje. Acum faci cum vrei! O zi buna! happy

| emysz3 explică (pentru anonim_4396):

E atat de greu sa evoluam putin? Eu ma simt datoare sa fac acest tatuaj, fata de ea, imi va aminti mereu ce persoana minunata a fost. Pe langa toate aceste lucruri, este idolul meu, un model de urmat. Parerea voastra nu ma influenteaza in vreun fel, doar sunt curioasa sa aud diferite opinii.

| Albastru45 a răspuns:

Depinde. Arata bine bunica?

| SuifanSolutie a răspuns:

Buna. Imi primul rand nu ar trebui sa ceri parera unor straini deoarece este viata ta, corpul tau si deciziile tale. Nu cred ca faci alegerile in viata in functie de raspunsurile de aici. Parerea mea este ca trebuie sa faci ce simti si ce crezi. Si sa crezi in toate deciziile pe care le iei. Bafta!

| Daniel_Manu_1990 a răspuns:

Sincer ar FI ceva frumos sa iti faci acell tatuagi are un semnificat pentru TN si EU asvrea sa FAC accesi chestie o poza cu tatal meu care lipseste de cand aveam 10 anii EU zic ca e o chestie buna si importanta pentru noi casa ne aducem aminte de CEI dragi