|

Buna!

Credeti in astrologie? Voi ce zodii sunteți?

15 Raportează Evaluează
15 răspunsuri:
| a răspuns:

Intr-un fel desi nu cred cã este la nivel de persoanã, mai mult energetic in ziua aceea si mult mai complex, cred in zodiacul cel vechi e cu cateva zile in urma fatã de cel normal.
Sunt Capricorn in Soare, Pesti (Luna) si Sagetãtor in Mercur.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Nu cred 100% dar mai citesc despre.
Eu sunt berbect si ma caracterizeaza foarte bine.

| a răspuns (pentru natalia95):

Din ce zi esti?

| a răspuns (pentru Shuriken):

31 martie

| a răspuns (pentru natalia95):

Https://astromax.eva.ro/zodiac_european/31-Martie.html

Corect

| a răspuns:

Nu prea ma ghidez eu dupa ce spun astrologii dar unele chestii mi se adeveresc. Sunt varsator.

| explică (pentru HazelEyes77):

Si eu!happy

| a răspuns:

Sunt pesti, desi nu cred in astrologie, mi se potriveste putin

| a răspuns:

Daca ma luam dupa ce zice horoscopul trebuia sa fiu miliardar de cateva ori, sa nu ma potrivesc cu zodiile care sunt prieteni buni, numai baliverne laughing

| a răspuns (pentru HadesSs):

Cauta ziua ta de nastere in chenarul portocaliu si o sa-ti schimbi parereawinking

https://astromax.eva.ro/zodiac_european/31-Martie.html

| a răspuns:

Nu.Gemeni.

| a răspuns:

DA!
Eu cred, pentru ca le-am stupdiat ceva timp si am descoperit multe lucuri despre, sistemul astrologic reprezentat de stele si in general astrologie.
Horoscopul European, desii multi zic ca cel chinezesc e mai relevant caci e mai vechi si oriental, in opinia mea, eu sincer il vad pe cel European mai relevant fata de cel Chinezesc, cel putin din studiile care le-am facut, insa la cel chinezesc totusi asupra relatarilor de aliniere se gasesc mai multe insa in realitate astrologia e aceeasi, doar ca horoscopul european a fost imbunatatit prin multe facturi, studierea sianalizarea comportamentului si vietii oamenilor din fiecare an, luna si chiar zii. Ceea ce la cle chinezesc poti observa doar obsucritatea anului in care esti nascut la o anumita perioada.
Si gasesti bine intales mai multe relativitati in cel European daca cauti ziua in care esti nascut (iesirii din pantec) se zice ca are o semnificatie aparte asta). in schimb ce la chinezi conteaza doar anul.
Iar eu sunt Pesti.
Daca o sa cauti dupa ziua si luna in care esti nascut la zodia ta o sa vezi ca ti se adeveresc multewinking

Cel European e o prostie, pamantul nu se misca drept in axã Cu soarele. Plus Soarele are incã o stea cu care se intâlneste o datã la 24.000 de ani, numita sirius

| a răspuns:

Ne, se potrivesc pe acolo unele chestii dar atat.