| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Cu ce scop ar întreba telefonic un bărbat o femeie dacă " e o fată rea? " într-un mod foarte sau aproape... erotic? Evident, exceptând motivul evident?
Și ce ar crede un bărbat dacă întreabă aceea femeie despre un moment foarte intim între ei doi ea raspunzand că nu își amintește de acel moment, el insistând la care ea: nu vreau să-mi amintesc? (însă într-un mod aproape de filtrare). De asemenea el oferindu-se să o scoată cu mașina în oraș (ea neavând permisul) la care ea "Mai vedem" (tot într-un mod de filtru), el insistând dar primind același răspuns.
Acel bărbat a perceput răspunsul ca fiind un refuz sau un mai vedem '? El insistând pe ideea ca ea să îl sune

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Un exemplu clasic de over-analisys.
Nu vreau sa perpetuez stereotipul, dar voi faceți asta fetelor. Și noi nu va credem când ziceți că va doare capul tot timpul.
"Daca a zis el asta, și a gândit aialaltă, in timp ce-și ținea mâinile în buzunar, mă privea din lateral și ploua afara și tocmai crescuse bitcoin-ul, oare ce a gândit despre mine in contextul situației de acum 3 zile și faptul că maică-sa îl certa când era mic că nu e atent la lectii?"

Mintea unui om nu e o ecuație in care sa arunci niste variabile și apoi sa obții un rezultat fix. Nu-ți mai stoarce creierii. Așteaptă și vezi ce se întâmplă sau intreaba-l, dacă ai nelămuriri.

Ce-ți pot spune cu siguranță este că el a interpretat răspunsul ca un poate, sau un refuz, fara să pună în balanta km de conversații anterioare, gesturi și ce ai visat tu in urma cu 5 nopți.

30 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca au fost apropiati pana la intimitate, e o problema daca ea a "uitat", mai bine zis daca nu vrea sa isi aduca aminte. Undeva a aparut o ruptura in acea relatie, destul de serioasa incit ea sa se indeparteze suficient incit sa vrea sa uite. Acel "Mai vedem" poate fi fie un refuz politicos, ca sa scape de el, fie decizia unei minti nehotarite, de pe urma a ce s-a intimplat, si atunci chiar e un "mai vedem".
Ce ar crede el? Depinde. Sunt multi factori implicati. In general, ce tin de personalitatea fiecaruia, de modul in care s-au raportat unul la celalalt, de cit de mult se cunosc. Fiecare relatie e unica, si intr-o anumita conjunctura, un barbat ar putea crede altceva decat un alt barbat ce trece cu relatia sa prin ceva asemanator.

| relian a răspuns (pentru cristi202):

Se pare ca ai intrat si tu in rand cu lumea, adica cu turnatorii laughing deja raportezi raspunsuri si intebari.Ori o faceai si pana acum, doar ca nu erai stiut.
E bun, raporteaza ca cineva trebuie sa si raporteze laughing Fiecare la ce se pricepe.

| cristi202 a răspuns (pentru relian):

Eu nu raportez decat daca foloseste cineva un limbaj extrem de vulgar, pentru ca consider ca e mai mutl decat necesar sa ii tina mizeriile acasa pentru el, nu sa ni le arate noua/ In sensul asta, da, am raportat vreo 3-4 cazuri. Eu stiu sa respect libertatea omului. Uita-te la mine la profil, nu ai sa vezi ca e cineva cu "ignore" din partea mea.
Ca ne certam noi, ca discutam in contradictoriu, asta e altceva. Nu ma deranjeaza atita timp cit limita bunului simt nu este trecuta. Deci, gindeste-te la altcineva care a raportat.

| relian a răspuns (pentru cristi202):

Am comentata si eu ceva la un raspuns lega de construirea unei case,nu am injura,nu am zis nimic naspa, ba am spus ca trebuie autorizatie, doar am spus ca un proprietar isi poate face casa si el singur fara sa aduca firme de constructie, asa e mai peste tot in lumea asta, doara daca tio faci pentru tine.
Ei raspunul a fost deja sters laughing erai doara tu si inca cineva care comentase acolo.
Stiu sigur ca tu ai fost, dar e ok.Nu ma supar pe nimeni, fiecare face ce doreste, doar voiam sa stii ca stiu, aia e tot.

| cristi202 a răspuns (pentru relian):

Ca sa fii sigur, trebuie sa ai o dovada concreta. Care e aia?
Logica ta nu e buna, nu era intrebare in privat, nu eram doara eu, tu si acela care comentase. Vad toti aici ce spunem.
Stiu acum ca ce stii nu stii bine.

| cristi202 a răspuns (pentru relian):

Si uita-te la raspunsurile tale, ai cam inceput in ultimul timp sa ii iei pe utilizatori la bascalie, poate de aceea a fost sters. Eu nu am raportat, m-am luat de tine direct cand am sesizat asta, uita-te la raspunsurile mele! De aceea la ultimul chiar am zis ca ce raspunsuri dai tu cand te-ai luat de altii ca ce raspunsuri dau.

| relian a răspuns (pentru cristi202):

Iau la bascalie pe care spui, dar de ce? Ei se leaga de mine nu eu de ei, asa ca eu le raspund laughing dreptu la replica.Pe unia cei iau e ca intreaba chestii de genul cum descuie usa la casa laughing,vezi altii cei jignesc, eu doara le vorbesc frumos, doar ca nitel ironic.

In raspunsu ce zic, nu am spus absolut nimic, nici bascalie, nici ironie, absolut nimic.Doara am spus ce zisei in mesaju de mai sus.O fi daca zici tu ca nu ai raportat, acu te cred pe cuvant happydoar de data asta
Uite altul care in loc sa isi vada de treaba lui,sa raspunda celui care intreaba,vine si comenteaza la ce raspuns am dat eu.
Este ok daca doara ar comenta civilizat,dar te face prost,te jigneste pur si simplu fara sa fi spus nimic acelui user.
Pai ce vrei sa raportez?laughing mai bine spun omului cat de sarac cu duhu este,poate asa pricepe si el odata si se mai linisteste.
Dar am vazut ca se tine scai de anume chestii,ca si cum el ar fi inventat coada la prina vorba cuiva laughing
Deci eu dau un raspusn se baga nea dorel laughing sa imi zica mie ca toate aparatele de aer conditionat fac si rece fac si frig,apoi da ca exemplu frigideru,care face rece la interior si cald la spate la perete laughing cu asta m-a facut praf laughing a aratat pomu,scuze omu cat se pricepe. Apoi vin si ii raspund frumos,ma chinui sa-i explic ce fenimen este,el vine si spune ca scriu mult laughing ii zic scurt,uite sunt aparate care fac cald si rece,ori care fac doara rece.

Vine din nou si raspunde,nu exista asa ceva laughing toate fac si frig si rece.
Deci oricum ai dao dei raspunzi scurt, te contraza, deci explici tot nu-i bun ca scrii mult laughing
Bnaui ca genu asta de oameni nu-s capabili sa priceapa decat fraze formate dein 2-3 cuvinte,de le scrii o pagina,deja iai bagat in ceata laughing
Inca odata spun,ei se baga in ciorba cu mine,nu eu cu ei,eu raspund celui care intreaba,iar de mai comentez si altora o fac normal,fara sa fac omu prost,si alte caricaturi.
Cum poti oare sa explici un fenomen,un lucru doara cu o fraza scurta? Daca fac doara o afirmatie,vine si te face prost,ca habar nu ai.

Ce am mai vazut,daca tot suntem pe aici la barfa,este unu ce se ia de cei de la religie,baga intrebari f multe,cred ca este Ray laughing pentru ca mi-a bagat nu stiu cate linkuri sa arate varza murata,toate in limba germana,si singuru pe aici ce se da mare lovit cai neamt geraman este ray.
Bine ca ala nu injura este ok,recunosc.Da asa mai vii de acasa.A pus ceva intrebari cu insulina si avioane, Eminescu bate rau de tot in religiosi crestini numa si in romani in general, iar chestia asta doara Ray o mai facea laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De cand trebuie explicate flirturile?
Incertitudinea este ideea. Arunci niste replici despre care mai tarziu vei considera ca au fost puerile, iar tot ce conteaza este initiativa. "Refuzul" in timpul unui flirt este doar o joaca.
Cat timp ambii accepta flirtul, e doar o chestiune de timp pana cand ajung la lucruri mai avansate. Replicile nu conteaza.

| relian a răspuns:

Flirt nu filtru, ala il folosesti la cafea happy

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Aș avea nevoie și de unul de cafea acum la cât de obosită și confuză mă simt

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti obosita mergi si dormi, dao incolo de cafea happyCafea de care bei de aia facuta la Nespresso sau de la Starbucks laughing hai zii ca iti aduc una de ai nevoie.
Nu ma pune sa fac ca nu stiu, de la Starbucks iti aduc, aia se pricep sa faca orice cafea.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Ești simpatic, mersi.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Consideră că am acceptat o.

Nu îmi prea permit luxul de a dormi, din păcate mai nou nici Duminica... sper să vină zile mai liniștite

| LoveSleep a răspuns:

Oferindu-ma sa-ti raspund, mi se blocase creierul citindu-ti postarea.

| relian a răspuns (pentru LoveSleep):

laughing aia da, adevarul este ca te opresti si nu stii unde ai ramas laughing

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Asta pentru că ai răspuns noaptea, încearcă acum e ziuă

| anonim_4396 explică (pentru relian):

În ce sens? Nu îți mai dai seama pe unde mergi fără busolă, sau cum?!?
La început, ați rămas ( doresc explicații amănunțite exacte )

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Am glumit doara.Cineva a spus ca na prea intels povestea ta, aia era chestia.Ai expicat asa, cum sa zic, nu prea cursiv, asa ceva ai pus pe cititor in incurcatura dea intelege exact ce voiai sa spui laughing

Nu ca nu ai stii ca pui o intrebare, dar banui ca nu vrei sa spui direct, asa ca ai luat-o pe ocolite de aia a iesit mai altfel intrebarea.Bine ca omu a inteles ce voia, doar ca vrut sa intelegi tu, sa bata saua sa pricepa calu laughing a fost in gluma, stai linistita.Gata nu mai zic nic, ma pun la somn.Bga-te si tu la somn daca spui ca esti obosita.Pai daca stai cu ala toata noaptea, cred si eu laughing vorbesc cu ala ce tot spui ca te cauta.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

De fapt el e cam speriat de cumnata lui, de aceea își cântarea exact șansele

| anonim_4396 explică (pentru relian):

El a fost trei luni prin în România, dar nu voia că cumnata lui să știe că a venit la mine, cel mai probabil i-a zis ceva în acest sens.
Cum a făcut rost de numărul meu?
Întâmplător a sunat o pe cumnata lui, ( mătușa mea ), iar eu eram acolo a rugat-o să mă de-a la telefon să-mi vorbească (deși știa părerea ei) eu am ieșit pentru că știam ce dorea
Deci și-a asumat riscuri.
Riscul de a-și pata reputația... mi-a zis.
El ma întrebat dacă mătușa mea ma întrebat dacă mi-a cerut numărul, iar ea ma întrebat dacă mi-a cerut numărul happy + mi-a spus că are nevoie de telefon deși la făcut uitat.
Nu vreau să creez scandal sau războaie, cu atât mai puțin.
Amândoi îmi sunt dragi, dar el așteaptă un răspuns

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci a fost prin RO, a venit si la tine, aia da, las ca e bun.Deci de aia ai fost tu atata de ocupata perioada asta laughing si foarte obosita.
Si acum esti happy? Acum tipu asteapta un raspuns, ce raspuns? Daca poate sa mai treaca pe la tine si altadata sau ce?

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Speriata de cumnata lui, pfff dar ce este cumnatasa, zmeu, sau il bate laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LoveSleep):

Daca vine una si te intreaba ceva in stilul asta, iti moare toata pasiunea...

| gemeni6226 a răspuns:

Intrebarea numarul unu.Se refera daca ii place sexul si ar face acest lucru lejer cu el.Din alt punct de vedere zero sanse sa intrebe un baiat, barbat asa ceva din alt motiv decat cel sexual..Intrebarea doi.Iti amintesti-vrea sa o provoace sa devina pasionala si sa-l doreasca. Evident-caci el amintidu-si de momentul intim, devine excitat.Unu si cu unu fac doi el vrea sa se culce cu ea, ea e nehotarita desi o flateaza ca el o place dar ea nu e hotarita sa faca acel pas dar nici sa piarda interesul lui nu ar vrea din acest motiv tergiverseaza cit poate.

| Anuket a răspuns:

Dacă înlături motivul evident, nu mai este niciun motiv.
Pricepe refuzul, dacă eviți de mai multe ori.

| Cheo0S a răspuns:

Ca fiind un refuz.
Ce altceva ar putea sa fie?

| Cheo0S a răspuns (pentru Cheo0S):

Sincer as crede ca vrea atentie sau ca ea ma percepe ca as vrea doar sex de la ea.
O data CE a flirtat cu mine si acum se trage pe fund, as crede ca a facut deja sex cu altcineva. Eu doar incalzind o

| ionut929292 a răspuns:

Eu dupa cum vad lucrurile, e ca in momentul ala cand primesti raspunsul de genul din partea fetei ar trebui sa i dai timp si sa nu o sufoci!

| anonim_4396 explică (pentru ionut929292):

Și dacă aceea fata nu simte deloc că e sufocată?!

| anonim_4396 explică (pentru ionut929292):

Https://www.tpu.ro/......cut-nu-in/